wakacje
8 marca 2016

Kategoria:
Rozrywka

Wakacje na Costa del Sol, czyli niezapomniane przeżycia i widoki

Costa del Sol, czyli Wybrzeże Słońca to region w hiszpańskiej Andaluzji niezmiennie cieszący się dużą popularnością wśród turystów z całej Europy. Urlopowicze znajdują tam to, co najważniejsze podczas wakacji – piękne widoki, barwną kulturę, smaczną kuchnię, a przede wszystkim doskonałą pogodę. I chociaż plaże w wielu miejscach są kamieniste, to można również spotkać takie dobrze utrzymane, piaszczyste. Wzdłuż wybrzeża znajduje się wiele kąpielisk morskich, m.in. Malaga, Nerja czy Torremolinos.

Gwarancja udanego urlopu

Dzieje Costa del Sol sięgają czasów antycznych; wtedy tereny te zamieszkiwali Fenicjanie, Rzymianie, Grecy i Kartagińczycy. Ze względu na mieszankę różnych obyczajów powstała unikalna, eklektyczna kultura łącząca w sobie wiele odmiennych naleciałości. Dużo śladów na Wybrzeżu Słońca pozostawili również muzułmanie, widać to przede wszystkim w wyjątkowej ornamentyce, rzemiośle, budownictwie oraz muzyce. Równolegle do tego Costa del Sol jest pełna przepięknych zabytków chrześcijańskiej sztuki sakralnej, powstałych w czasach silnej europeizacji tych terenów. To właśnie na wybrzeżu Andaluzji znajdują się najchętniej odwiedzane i największe kurorty w Hiszpanii; Torrox jest typowo turystycznym miastem, Marbella słynie z uliczek pełnych kwiatów, ale też droższych kosztów pobytu, co czyni ją bardziej ekskluzywną. Benalmadena leży pomiędzy Malagą a Marbellą, a w Torremolinos istnieje możliwość odwiedzenia słynnej Wieży Młynów. Na czas urlopu można zatem osiąść w jednym z tych miejsc lub zdecydować się na niezapomnianą wyprawę po kilku najpiękniejszych kurortach Costa del Sol – przekonuje specjalista biura podróży KOS.

Wakacje dla każdego

Atutami Costa del Sol są przepiękne plaże, niezwykłe bogactwo zabytków oraz egzotyczna przyroda; na wybrzeżu można obejrzeć plantacje bawełny, oliwek oraz palm daktylowych. Jak wspomniano wcześniej, kultura regionu stanowi prawdziwą historyczną mieszankę wierzeń, obyczajów, sztuki, a przede wszystkim kuchni. Odwiedzając regiony Andaluzji, grzechem byłoby stołowanie się w sieciowych fast foodach. Wybrzeże aż roi się od restauracji, lokalnych knajpek i barów. Można się w nich posilić tapas, skosztować oryginalnego gazpacho (w Maladze najpopularniejsza wersja to ajo blanco) i paelli. Daniem serwowanym w wielu knajpkach jest pieczeń jagnięca na miodzie. Ulubionym daniem Hiszpanów jest również cocido, czyli podawane na gorąco kawałki mięsa, kurczaka, kiełbasy, warzyw, soczewicy i ziemniaków.

Typowe dla architektury wybrzeża są białe domki utrzymane w śródziemnomorskim stylu i labirynty pełnych uroku, wąskich uliczek. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy kameralnego i bardziej spokojnego wypoczynku, jak i ci, dla których najważniejsza jest szalona zabawa do białego rana. Urlop w regionie Andaluzji jest również wskazany dla tych, którzy cenią sobie wakacje polegające na eksplorowaniu nowych zakątków świata, poznawaniu nowych kultur i niezwykłych zabytków sztuki.

Costa del Sol to doskonałe miejsce wypoczynku, bez względu na to, jakie są indywidualne oczekiwania względem urlopu. W Maladze warto wspiąć się na szczyt zamku Gibralfaro, a później odpocząć w parku położonym poniżej. Doskonałym wyborem będzie również Nerja, z pięknymi plażami oraz Balkonem Europy, czyli placem i deptakiem zakończonym urwiskiem. Decydując o kolejnym urlopie, warto wziąć pod uwagę niezwykłe i z pewnością niezapomniane wakacje na Wybrzeżu Słońca – podsumowuje specjalista Biura Podróży KOS, którego ofertę znajdziemy na www.kostravel.pl.