29 kwietnia 2020

Kategoria:
Rozrywka

W kraju czy za granicą – gdzie wolimy wypoczywać?

Wakacje są czasem, na który wiele osób czeka z utęsknieniem przez cały rok. Miejsc, które można odwiedzić jest tak wiele, że trudno wybrać jedno z nich. Piękne zakątki i ciekawe atrakcje turystyczne czekają na turystów zarówno w Polsce, jak i za granicą. W związku z tym wiele osób zmaga się z dylematem, jaki kraj na wakacyjny wypoczynek wybrać. Podpowiadamy, w jakie strony najchętniej wyjeżdżają Polacy oraz jakie kraje warto odwiedzić.

Co mówią statystyki o wakacyjnych podróżach?

Badania dostępne w Internecie jasno mówią, że Polacy chętniej wybierają wakacje w kraju. Jest to 50 – 60% osób. Pozostała część to turyści, którzy wolą wczasy za granicą oraz ci, którzy nie są zdecydowani. Takie wyniki dla polskich przedsiębiorstw turystycznych są bardzo optymistyczne i pokazują, że krajowe atrakcje mają wielu zwolenników.

Specjaliści z biura podróży AS Travel są zdania, że:

Częste wyjazdy w zakątki Polski wynikają z tego, że turyści chcą zwiedzić wszystkie atrakcje, jakie się tu znajdują. Badania pokazują też, że wiele osób pragnie wspierać polską gospodarkę.

Pewna część turystów odczuwa stres przed zagranicznymi wojażami. Uważają, że wakacje w Polsce są bardziej bezpieczne i tanie. Są to jednak opinie, które nie zawsze się sprawdzają. Korzystanie ze sprawdzonych biur podróży zdecydowanie zwiększa komfort psychiczny podczas wyjazdu.

Jakie atrakcje w Polsce są najchętniej wybierane przez turystów?

W ścisłej czołówce polskich atrakcji mieszczą się liczne plaże nad Morzem Bałtyckim. Region Pomorza jest najchętniej wybierany przez turystów dzięki wielu naturalnym zakątkom, ale też historycznym miejscom. W wakacyjnych planach najczęściej znajduje się zwiedzanie Trójmiasta i wypoczynek na plaży.

Wypoczynek nad polskim morzem jest świetny dla tych, którzy cenią sobie optymalne temperatury połączone z komfortem. W ofercie biur podróży można znaleźć nocleg w przystępnej cenie, z zachowaniem wysokiego standardu. Polacy chętnie wybierają też wczasy w miejscowościach górskich, ale też zlokalizowanych w pobliżu jezior. Najbardziej znanym przykładem są Warmia i Mazury.

Najciekawsze kierunki na wakacje za granicą

W wypoczynku za granicą dla większości osób najbardziej kuszące są egzotyczne, wysokie temperatury. Wielu turystów ceni sobie krystalicznie czyste wody i odosobnione zakątki, w których można zaznać spokoju. Z tego powodu chętnie wybierane kierunki to Malta, Maroko lub Albania. Egzotyka i pyszna kuchnia przyciągają w te strony masę turystów.

Dla tych, którzy wolą wakacje bliżej Polski, dobrym pomysłem będzie Grecja lub Egipt. Co istotne, wakacje za granicą wcale nie muszą być drogie. Wiele ofert biur podróży jest porównywalnych do wczasów krajowych.