idealny hotel
4 sierpnia 2016

Kategoria:
Rozrywka

W jaki sposób wybrać idealny hotel na wakacje?

Jak wybrać hotel, w którym spędzimy wakacje, urlop czy wczasy?  Czym się kierować i na co zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury krótkiego poradnika dla tych, którzy planują w tym roku wypocząć dużo lepiej niż zwykle.

Wybór hotelu na wakacje to czynność równocześnie bardzo łatwa i niesłychanie trudna. Bardzo łatwa, ponieważ podaż w tej branży, zwłaszcza w miejscach najbardziej obleganych przez turystów – jest ogromna. Wybór naprawdę oszałamia.

Z drugiej strony to zajęcie wymagające i czasu i namysłu. Dlaczego? Ponieważ wybór hotelu na wakacje można porównać do poszukiwania domu lub mieszkania. Okazuje się, że istnieje sporo podobieństw w tym zakresie. Oto one:

Lokalizacja hotelu / sąsiedztwo

Na czas urlopu, czyli co najmniej 7 dni, hotel będzie naszym drugim domem. To tam będziemy wracać po całym dniu spędzonym na plaży, pod żaglami czy po wyczerpującej górskiej wyprawie. Nie trzeba dodawać, czego wówczas będziemy oczekiwali: ciszy, spokoju, relaksującego klimatu itd. Lokalizacja jest więc niezwykle istotna, ale równie, o ile nie ważniejsze, jest sąsiedztwo, czyli to, co rozpościerać się będzie tuż za ogrodzeniem naszego hotelu.

Opinie o hotelu

Bardzo często rozglądając się za odpowiednim hotelem na wakacje, poszukujemy opinii na jego temat. Wydawać by się mogło, że w czasach Internetu to nic trudnego. Niestety problem polega na tym, że trudno zweryfikować, które opinie są prawdziwe, a które są efektem kampanii reklamowej (tzw. marketingu szeptanego). Najlepiej zasięgnąć języka zadając konkretne pytanie na forach lub w mediach społecznościowych.

Odległość od atrakcji

W przypadku poszukiwania mieszkania, patrzymy na odległość od cywilizacji. W przypadku urlopu – niekoniecznie. Wielu z nas chce się wręcz odciąć od miejskiego zgiełku. Z drugiej strony jednak wizja dwugodzinnego spaceru na plażę może okazać się skutecznie odstraszająca.

Atrakcje na miejscu

W czasie deszczu dzieci się nudzą. Dorośli zresztą też. Dlatego poszukując hotelu warto sprawdzić, na jakie atrakcje możemy liczyć. Trzeba przyznać, że z roku na rok zarówno poziom, jak i różnorodność i pomysłowość hotelarzy – wzrastają.

Cena

Cena również może pełnić rolę informacyjną. Jeśli jest zaskakująco niska, może oznaczać, że dany hotel dopiero wchodzi na rynek i chce przyciągnąć gości tego rodzaju promocją. Z drugiej strony – znacznie niższa cena może rodzić obawy, że właściciel ośrodka ma problem ze znalezieniem klientów i chwyta się „ostatniej deski ratunku”. Nawiasem mówiąc, w wielu branżach coraz częściej cena nie jest argumentem decydującym. O wiele ważniejsze dla potencjalnego klienta są poziom i zakres usług.

Na koniec jeszcze jedna informacja. Jeśli planujecie spędzić wyjątkowy urlop na Mazurach, ale nie wiecie, który hotel wybrać – macie do wyboru dwie możliwości: żmudne przeczesywanie internetu albo zdanie się na naszą propozycję: hotel Azzun w Kromerowie koło Olsztyna (http://azzun.pl).