Pudełko na obrączki ślubne
10 marca 2022

Kategoria:
Rozrywka

W czym przechowywać obrączki ślubne?

Dzień ślubu to wyjątkowe i niezapomniane wydarzenie. Skupiając się na wyborze sukni ślubnej czy muzyki, często zapominamy o detalach, które przecież również mają wpływ na przebieg uroczystości. Jednym z nich jest na przykład wybór pudełka na obrączki — ich przekazanie to prawdopodobnie najważniejszy element całej uroczystości. Na szczęście możliwości jest wiele. 

Pudełko na obrączki

Pudełko na obrączki to zdecydowanie niezbędny dodatek podczas każdej ceremonii ślubnej — służy przekazaniu parze młodej obrączek, które będą symbolizować ich miłość oraz oddanie. Możliwości jest wiele, jednak która z nich jest najlepsza? W przypadku ślubów w stylu boho/rustykalnym idealnie nadadzą się drewniane pudełka oferowane przez Prowansalską Manufakturę. Ręcznie malowane, z ozdobnym mchem i koralikami w środku, dodadzą całej chwili niezwykłego charakteru. Warto pamiętać, że takie pudełko może okazać się niezwykłą pamiątką, szczególnie że można poprosić o jego personalizację. 

Kto podaje obrączki? 

Naturalnie, wszystko będzie zależeć od pary młodej. Opcji jest kilka: 

  • Świadek/świadkowa — często najbliższe osoby z rodziny lub przyjaciele. Obrączki zostają im zwykle przekazane dzień przed uroczystością, a w odpowiedniej chwili, oddają je parze młodej. 
  • Dziecko z rodziny — jeśli jest w rodzinie dziecko, które chciałoby się podjąć tego zadania, może na znak księdza przynieść je do ołtarza. Należy jednak pamiętać, że dziecka nie powinno się do niczego zmuszać, albowiem może w ostatniej chwili spanikować i wywołać chaos. Warto o takiej możliwości uprzedzić świadka, aby to on wtedy podał pudełko. 
  • Osoba związana z kościołem — jest to najrzadziej wybierana opcja. Ma miejsce tylko wtedy, kiedy państwo młodzi nie wskażą innej osoby do podawania obrączek. 

W jaki sposób należy dbać o obrączki ślubne?

Jeśli chcemy, by obrączki jak najdłużej zachowały idealny wygląd, warto przestrzegać kilku prostych zasad. Zdarza się, że któryś z małżonków nie jest fanem ich noszenia lub nie może tego robić ze względu na wykonywany przez siebie zawód. Wtedy dobrze odłożyć je w bezpieczne miejsce, na przykład do tego samego pudełka, w którym były one podawane podczas ceremonii. Dodatkowo, kiedy do sprzątania domu używamy silniejszych detergentów, dobrze jest je zdejmować lub zakładać rękawiczki. Jeśli chodzi o czyszczenie obrączek, na rynku są dostępne specjalne środki do tego przeznaczone. W najgorszym razie możemy skorzystać z usług jubilera.