wesele
29 lutego 2016

Kategoria:
Rozrywka

To Twój dzień. Organizacja wesela

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Dniem, w którym kochająca się para przysięga sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Ślub to także ogromna uroczystość, na którą zaproszona jest rodzina, przyjaciele i najbliżsi. Podczas wesela wszystko musi być perfekcyjnie dopracowane. Idealnie przyrządzone dania, wykwitnie trunki, dobra muzyka i całonocna zabawa. Organizacja wesela to nie lada wyzwanie, warto więc powierzyć je profesjonalistom.

Ślub jako tradycyjny obrzęd

Ślub jest uroczystością zawarcia małżeństwa, podczas której kobieta i mężczyzna składają sobie przysięgę małżeńską. Świadkami są rodzina, przyjaciele i najbliżsi. Ślub jest także zwyczajem i obrzędem znanym w polskiej kulturze, jeszcze przed wprowadzeniem chrześcijaństwa. Pierwotni Słowianie praktykowali obrzęd zwany swaćbą, który miał charakter zaślubin. W antropologii kulturowej ślub jest uznawany za jeden z obrzędów przejścia, czyli formę zaznaczenia przełomowego okresu w życiu jednostki związaną z przekroczeniem z jednej fazy życiowej do kolejnej.

Przebieg wydarzenia

Ślub składa się z kilku etapów, jednak kulminacyjnym momentem jest przysięga małżeńska. Pan młody i panna młoda przysięgają sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że się nie opuszczą, aż do śmierci. Przysięga ma ugruntować wzajemne uczucie i wejście na wspólną drogę. Materialnym symbolem małżeństwa są obrączki ślubne nakładane przez zakochanych na serdeczny palec. Ceremonialna część ślubu kończy się wzajemnym pocałunkiem zakochanych. Kolejnym etapem wydarzenia jest wesele.

Organizacja wesela

Organizacja wesela nie jest tzw. bułką z masłem. Należy zakupić odpowiednią ilość trunków i napojów, przygotować, przyrządzić i podać dania, a także wynająć obiekt, który pomieści wszystkich gości weselnych oraz będzie zgodny ze wszystkimi wymaganiami i marzeniami zakochanej pary. Sala weselna musi być nie tylko pojemna, ale również odpowiednio zorganizowana. Oprócz sali balowej musi zawierać kuchnię, łazienki i dodatkowe pomieszczenia. Wesele to nie tylko dania, napoje, trunki, głośna muzyka i dobra zabawa, to przede wszystkim kilkumiesięczna praca organizatorów. Ludzi którzy czuwają nad przygotowaniem i przebiegiem wydarzenia.

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Uroczystością, na którą młoda para zaprasza rodzinę, przyjaciół i najbliższych. Wykwintne dania, najlepsze trunki, głośna muzyka i zabawa do rana. By wydarzenie mogło spełnić wszelkie wymagania, musi być zorganizowane w profesjonalnej sali weselnej. Pomieszczeniu, które pomieści wszystkich gości. Organizacja wesela jest trudnym zadaniem, z którym poradzić sobie mogą jedynie profesjonaliści. Można ich znaleźć w gdańskim hotelu Amber.

Tagi: , ,