prezent dla strazaka odziez straz
15 września 2020

Kategoria:
Rozrywka

Strażak po godzinach. Zabawna odzież i akcesoria strażackie

Z pewnością każdy strażak może utożsamić się ze stwierdzeniem, że służba to nie wyznaczone godziny, lecz bycie w gotowości do niesienia pomocy przez cały czas. Bycie strażakiem to nie tylko zawód, lecz sposób na życie. Strażacy cieszą się ogromnym zaufaniem społecznym, a przez dzieci postrzegani są jako bohaterowie. Nic więc dziwnego, że motyw strażacki króluje wśród odzieży i akcesoriów najczęściej wybieranych na prezent.

Zabawna odzież strażacka

Odzież z motywem strażackim cieszy się dużym powodzeniem. Strażacy chętnie zakładają ubrania z nadrukami podkreślającymi wykonywany zawód. Asortyment zabawnej odzieży strażackiej stale się powiększa. Obecnie możemy zakupić m.in. bluzy i koszulki strażackie, w wielu wariantach kolorystycznych i o zróżnicowanych krojach. Do wyboru są przeróżne nadruki nawiązujące do Straży Pożarnej. Mogą to być ubrania z napisem „STRAŻ”, jeśli jednak bliskiego nam strażaka cechuje dystans i poczucie humoru, to świetnie sprawdzi się bluza lub koszulka strażacka z napisami takimi, jak m.in.: „Strażak Sztos”, „Najprzystojniejszy strażak w OSP”, „Wchodzę w to jak w ogień” czy „Daj ać ja pogaszę a ty poczywaj”.

Możemy znaleźć także szeroki asortyment odzieży strażackiej dla kobiet.

Nie zapominajmy, że w gronie strażaków znajdują się również kobiety – w Państwowej Straży Pożarnej stanowią blisko 10% stanu osobowego wszystkich zatrudnionych. Jeszcze niedawno odzież strażacka zarezerwowana była jedynie dla mężczyzn. Teraz to się zmienia i mamy szeroki wybór damskiej odzieży strażackiej, m.in. bluz, koszulek, legginsów czy czapek zimowych

– dodaje sprzedawca sklepu internetowego z odzieżą i upominkami tematycznymi shoperek.pl.

Zabawne i praktyczne akcesoria strażackie

Istnieje również szeroki wybór gadżetów strażackich. Jeżeli chcemy podarować strażakowi upominek, warto wybrać taki, który nawiązywałby do jego zawodu. Różnorodność akcesoriów strażackich jest ogromna i nie ma obaw, że taki prezent nie trafi w gust bliskiej osoby. Może to być kubek strażaka, który umili poranną kawę czy poduszka lub leżak z motywem strażackim, które pomogą zrelaksować się po służbie. Jeżeli dana osoba lubi gotować – może to być fartuch z nadrukiem strażackim. Osobie praktycznej można podarować zegar, portfel czy plecak z grafiką nawiązującą do straży, a nawet brelok z maską do resuscytacji, która może w przyszłości pomoże strażakowi podczas ratowania cudzego życia.

Dlaczego gadżety i odzież strażacka to dobry pomysł na prezent?

Odzież i akcesoria strażackie doskonale nadają się na prezent dla osób, które poświęcają swoje życie na ratowanie innych. Nawiązanie do zawodu strażaka może stanowić jasny przekaz, że szanujemy ciężką pracę strażaków, a osoba, którą obdarujemy, z pewnością poczuje się doceniona. Akcesoria strażackie sprawdzą się również jako prezent dla dzieci pasjonujących się Strażą Pożarną. Może taki upominek sprawi, że zapragną rozwijać tę pasję i gdy dorosną, również będą służyć jako strażacy?

Okazje, aby podarować odzież strażacką i akcesoria

Prezent dopasowany do zawodu strażaka można sprawić bliskiej osobie na wiele okazji. Oprócz urodzin, imienin, Dnia Chłopaka, Dnia Kobiet, walentynek, świąt Bożego Narodzenia i wielu innych, jest jeszcze rocznica służby czy Dzień Strażaka obchodzony 4 maja. Tak naprawdę, oryginalny, strażacki upominek, niezależnie od okazji, z pewnością ucieszy bliską nam osobę.