Standardowy pokój hotelowy
11 sierpnia 2020

Kategoria:
Rozrywka

Standardy pokojów w ośrodkach wypoczynkowych. Jakie z nich wyróżniamy?

Rezerwując nocleg w hotelu lub ośrodku wypoczynkowym możemy spotkać się z określeniami pokojów, które nie zawsze są jasne. O ile pokoje jedno- dwu- i trzyosobowe są oczywiste, o tyle pokoje określane mianem studio lub apartament mogą być dla nas zagadkowe. Warto więc poznać standardy oraz sposoby określeń pokojów, które możemy wyróżnić w obiektach noclegowych, aby zarezerwować idealny nocleg.

Na początku warto wspomnieć, że używanie nazw pokojów nie jest uregulowane prawnie. Każdy obiekt noclegowy może określać standardy pokojów i apartamentów we własnym zakresie. Jednak hotele i ośrodki, którym zależy na najwyższej jakości usług stosują się do nazewnictwa, które stało się pewną tradycją – dlatego wybierając sprawdzony ośrodek wypoczynkowy z pewnością możemy liczyć na wysoki standard oraz liczne udogodnienia, zgodne z nazwą rodzaju pokoju.

Standardowy pokój hotelowy

Prawdopodobnie każdy ośrodek wypoczynkowy oferuje standardowe pokoje hotelowe, zazwyczaj jedno- dwu- i trzyosobowe. Pokoje o wysokim standardzie posiadają wszelkie podstawowe udogodnienia, niezbędne do komfortowego pobytu i odpoczynku. Oczywiście znajdziemy tam wygodne łóżka, szafkę nocną, szafę, telewizor, telefon, a także bezprzewodowy internet. Każdy pokój posiada również własną łazienkę, wyposażoną w umywalkę, prysznic i toaletę.

Niewątpliwie dużym atutem podnoszącym standard pokoju jest również otoczenie, w którym znajduje się hotel. Co prawda nie jest to warunek konieczny, aby określić, że pokój cechuje wysoki standard, jednak z pewnością dużo przyjemniej spędza się czas w pokoju z pięknym widokiem. Zapierający dech w piersiach widok na panoramę Tatr, z zarysem Giewontu i Gubałówki oferuje ośrodek wczasowo-konferencyjny Bel-Ami w Zakopanem. Dodatkowo poza komfortowym zakwaterowaniem skorzystać można z wyśmienitej oferty gastronomicznej: śniadań, obiadów i obiadokolacji.

Pokoje typu studio

Pokoje typu studio charakteryzują się wyższym standardem. Posiadają wszelkie udogodnienia, takie jak komfortowe łóżka, szafki nocne, szafy, zazwyczaj wyposażone są również w biurko. Oczywiście nie brakuje w nich również dostępu do telewizji, telefonu oraz internetu, znajduje się w nich również prywatna łazienka. Wyróżnia je jedna cecha – dodatkowa sypialnia. Pokoje typu studio są idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi lub osób podróżujących w parach. Dają poczucie intymności, a jednocześnie umożliwiają wspólne spędzanie czasu. Często na wyposażeniu znaleźć można również fotele lub sofę, na których można usiąść na przykład podczas wspólnego oglądania telewizji.

Apartament hotelowy

Apartamenty hotelowe znajdujące się w ośrodkach wypoczynkowych charakteryzują się zazwyczaj najwyższym standardem. Są zdecydowanie bardziej przestronne niż standardowe pokoje, a nawet pokój typu studio. Oprócz standardowego wyposażenia w apartamencie znajdują się również dodatkowe udogodnienia, na przykład lodówka. Co więcej pomieszczenie dzieli się na trzy części: pokój dzienny, sypialnię oraz łazienkę. Apartament przeznaczony jest dla dwóch lub trzech osób – jest więc idealny dla rodziny z dzieckiem, pary lub osób podróżujących biznesowo. Wysoki standard oraz wydzielona część dzienna zapewni komfort oraz zagwarantuje możliwość wspólnego spędzania czasu na rozmowach, grach planszowych lub oglądaniu telewizji.