27 października 2017

Kategoria:
Rozrywka

Sposoby na udane ferie zimowe

Ferie zimowe to doskonały moment na odpoczynek i doświadczenie chwili wytchnienia w środku roku szkolnego. Takiej okazji na regenerację nie warto zmarnować, dlatego plany na ten czas dobrze jest przygotować zawczasu. Jeżeli nie chcesz spędzić nudnych ferii w domu, ani wydawać zbyt dużo pieniędzy na zimowy wyjazd, zarezerwuj niedrogi pensjonat w ciekawej lokalizacji z wyprzedzeniem.

Najbardziej obleganym kierunkiem w czasie ferii zimowych są oczywiście polskie góry, pełne atrakcyjnych stoków. Jeśli jednak chcesz uniknąć tłumów turystów i kosmicznych cen noclegów, zamiast Zakopanego, wybierz się np. w Karkonosze – podpowiada nasz rozmówca z Willi Koala w Karpaczu.

Zimowy pobyt w Karpaczu to dobry pomysł, bez względu na to, czy wybierasz się na urlop z partnerem, czy podróżujecie całą rodziną. W okolicy znajduje się mnóstwo atrakcji, które zainteresują zarówno dorosłych, jak i najmłodszych.

Aktywne ferie dla dorosłych i dzieci

Główną atrakcją ferii zimowych w górach są oczywiście stoki narciarskie. W Karpaczu i najbliższej okolicy działa kilkanaście stoków z wygodnymi wyciągami, w tym najpopularniejsze z nich, takie  jak Biały Jar, Karpatka, Lodowiec czy Pod Wangiem.

Alternatywą dla zjazdów jest zwiedzanie Karkonoszy na nartach biegowych, w które można zaopatrzyć się w wypożyczalni. Wspaniałe krajobrazy sprawią, że taka wyprawa będzie niezapomnianym przeżyciem. Co więcej, niektóre trasy biegną nawet przez tereny za czeską granicą.

Młodszych urlopowiczów z pewnością oczarują górki saneczkowe oraz tory snowtubing, na których zamiast na nartach, zjeżdża się na tradycyjnych saneczkach, jabłuszkach lub specjalnych pontonach. Ponadto w Karpaczu działa zimowy plac zabaw.

Co trzeba zobaczyć w Karpaczu?

Spędzając ferie zimowe w Karpaczu warto zapoznać się z najważniejszymi atrakcjami turystycznymi, takimi jak Muzeum Zabawek czy Muzeum Sportu i Turystyki. Niezwykle interesującym miejscem w miasteczku jest Świątynia Wang, pełniąca funkcję parafialnego kościoła ewangelickiego.

Ten arcyciekawy budynek został wzniesiony na przełomie XII i XIII wieku w Norwegii bez użycia gwoździ. Na Śląsk trafił okrężną drogą, kiedy rozebrany na części wędrował przez Szczecin i Berlin w pierwszej połowie XIX wieku. W Karpaczu świątynia znalazła się za sprawą hrabiny Fryderyki von Reden, która namówiła pruskiego króla Fryderyka Wilhelma IV do ofiarowania kościoła lokalnej wspólnocie ewangelickiej.

Dobre noclegi na udane ferie

Na to, czy urlop będzie należał do udanych, w dużej mierze zależy od noclegu. Wybierając miejsce na pobyt w Karpaczu, szukaj pensjonatu, który oferuje wysoki standard pokoi w przystępnych cenach. Weź pod uwagę również lokalizację – najwygodniejszy będzie oczywiście ośrodek wczasowy blisko centrum.

Czyste, wygodne, eleganckie i niedrogie pokoje noclegowe oferuje Willa Koala. W pensjonacie znajdziesz kilkanaście pokoi dwuosobowych i dodatkowe 9 o podwyższonym standardzie. Każdy pokój posiada własną łazienkę, telewizję satelitarną i dostęp do Internetu, a niektóre również balkon. Jeśli jednak zależy ci na jeszcze większej przestrzeni, możesz wybrać luksusowy apartament z aneksem kuchennym w samym sercu Karpacza.