samochód z klocków
11 kwietnia 2022

Kategoria:
Rozrywka

Samochodowe klocki LEGO. Przegląd ciekawych zestawów

LEGO jest jedną z bardziej rozpoznawalnych marek jak świat długi i szeroki. Nic w tym dziwnego. Klocki LEGO pobudza wyobraźnię i inspirują już kilka pokoleń miłośników tych na pozór prostych, lecz fascynujących zabawek. Duńska firma wciąż zaskakuje nowymi pomysłami i rozbudza fantazje ludzi niemal w każdym wieku. Jeśli też jesteś miłośnikiem produktów marki LEGO, dowiedz się jakie zestawy samochodowe są najbardziej interesujące.

Zestawy samochodowe LEGO

Czy wiesz, że największym producentem opon na świcie jest właśnie firma LEGO? Produkuje ok. 36 milionów sztuk opon, oczywiści do swoich zabawek. Jest to ogumienie do zestawów samochodowych, które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród wszystkich młodych i starszych fanów motoryzacji. Zestawy samochodowe umożliwiają spędzanie czas na rozwijającej wyobraźnię zabawie. Budowanie pojazdów z klocków LEGO jest nie tylko przyjemną rozrywką, ale także doskonałą nauką. Pobudza wyobraźnię techniczną i kształci logiczne myślenie. Umożliwia także poznanie tajników budowy różnego typu pojazdów. Jak można dowidzieć się z witryny sklepu internetowego Salon Kreatywny, zabawa klockami LEGO ćwiczy również zdolności manualne, rozwija umiejętność planowania, a także uczy samodzielności.

Samochody LEGO TECHNIC

W nowoczesnej serii LEGO TECHNIC znajdziecie inspirujące zestawy klocków do budowy modeli różnych konstrukcji napędzanych silnikami – motocykli, samolotów, maszyn budowlanych i oczywiście samochodów. Są wśród nich zestawy samochodowe, które miłośnikom motoryzacji dostarczają niezwykłych wrażeń. Seria TECHNIC umożliwia budowę najbardziej zaawansowanych konstrukcji, jakie można zbudować przy pomocy klocków LEGO. Takie pojazdy jak Porsche 911 RSR czy Land Rover Defender powodują szybsze bicie serca u każdego fana motoryzacji, zarówno w rzeczywistości, jak i podczas budowy modeli. Składanie klocków LEGO TECHNIC pozwala na tworzenie kolekcji nadzwyczajnych modeli pojazdów odtworzonych z niezwykłą precyzją. Staje się również źródłem ogromnej satysfakcji, szczególnie u osób z talentem konstruktorskim.

Zestawy LEGO SPEED CHAMPIONS

Seria SPEED CHAMPIONS przeznaczona jest dla dzieci, dla których zabawa samochodami jest źródłem szczególnej radości. W serii tej znajdziecie wiele zestawów klocków do budowy modeli wielu prestiżowych i znanych samochodów. Takie marki ze świata motosportu jak McLaren, Ferrari, Mercedes czy Porsche pobudzają wyobraźnię każdego fana wyścigów samochodowych. Modele nawiązują do znanych konstrukcji wyścigowych i pozwalają dzieciom przeżywać emocje niemal tak silne, jak podczas prawdziwych wyścigów samochodowych.