Samochód sterowany
20 lutego 2020

Kategoria:
Rozrywka

Samochód sterowany jako pomysł na świąteczny prezent

Do którego grona osób należysz – tych, które lubią dawać oryginalne czy „bezpieczne” prezenty? Do tych drugich z pewnością się zaliczają perfumy, balsamy czy maszynki do golenia. W przypadku upominku dla mężczyzn można się wykazać naprawdę nie lada kreatywnością i postawić na nietuzinkowe podarki. Jeden z nich to… samochód sterowany. Zapewni ogrom frajdy dla panów w każdym wieku. Dlaczego jeszcze jest godny polecenia?

Samochód sterowany – co to jest?

Wbrew pozorom sterowany samochód to znakomity podarunek nie tylko dla chłopców, ale też dorosłych mężczyzn. Tak naprawdę może również być alternatywą dla młodszych i starszych fanek motoryzacji! Najpopularniejsze są modele RC. Warto więc wiedzieć, czym się charakteryzują.

Modele RC to pomniejszone wersje prawdziwych samochodów. Skrót RC oznacza „Radio Control”. Łatwo więc się domyślić, że są one sterowane za pomocą fal radiowych – zazwyczaj w paśmie 2.4 GHz. Do obsługi pojazdu są niezbędne nadajnik i odbiornik, które nie są bezpośrednio ze połączone. Kontrola auta odbywa się tylko przez fale elektromagnetyczne.

Tak więc samochód zdalnie sterowany porusza się poprzez przetworzenie odpowiedniego sygnału, który zostaje odebrany przez odbiornik zamontowany w modelu. Z odbiornika trafia on do mechanizmów wykonawczych, takich jak na przykład regulatory napięcia, dzięki czemu właściciel może wykonywać określone manewry samochodem. Warto wiedzieć, że pojazdy mogą być wyposażone w silnik elektryczny lub spalinowy.

Dlaczego samochód sterowany to znakomity prezent na święta?

Pojazdy tego typu są uwielbiane przez dzieci. W związku z tym dla najmłodszych powstają modele o ograniczonym zasięgu oraz prędkości. Bardzo często są one wyposażone w baterie, które gwarantują kilkugodzinną zabawę bez przerwy. Dorosłym zaś są polecane bardziej zaawansowane technologicznie modele o mocniejszej konstrukcji i większym zasięgu. Niezależnie od odbiorcy prezentu, warto wybrać samochód sterowany jak najlepszej jakości z solidnych tworzyw.

Auta z wyglądu przypominają prawdziwe samochody, co jest dodatkową atrakcją. Jak mówi specjalista z firmy Scorpio-Polska sp.z o.o., większość z nich można złożyć samodzielnie. Jest to nie lada frajda dla zwolenników modelarstwa. W sklepach jest tak ogromny wybór pojazdów, że z powodzeniem dobierzesz je do preferencji obdarowywanej osoby. Ponadto dodatkowe funkcje, takie jak systemy stabilizacji i ochrony, przewracają auto do pionu i zapobiegają jego uszkodzeniom.

Pojazdy RC są dostępne także w innych wydaniach. W sklepach kupisz modele śmigłowców jednowirnikowych, dwuwirnikowych, helikoptery, multikoptery, łodzie i drony RC. Będą to uniwersalne prezenty na wiele innych okazji w przyszłości!