impreza plenerowa dla dzieci
1 listopada 2019

Kategoria:
Rozrywka

Rodzaje plenerowych imprez dziecięcych

Dobra zabawa to domena dzieci. Dlatego też maluchy w każdym wieku chętnie uczestniczą w specjalnie dedykowanych im eventach. Atrakcje, doświadczeni animatorzy, konkursy oraz gry sprawiają, że imprezy takie są ogromną frajdą dla najmłodszych. Szczególną popularnością oraz zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców cieszą się porywające wydarzenia plenerowe.

Eventy w galeriach handlowych

Otwarcie galerii handlowej czy jej urodziny to świetna okazja do tego, aby zaprosić dzieci do zabawy. Szczególnie przypadną im do gustu atrakcje, w których będą mogły uczestniczyć na świeżym powietrzu.

Impreza taka może mieć charakter familijny, dlatego warto, aby chętnie uczestniczyła w niej cała rodzina. Przydadzą się elementy rywalizacji, takie jak konkursy czy wspólne wyścigi. Starszym dzieciom można zaproponować quizy oraz łamigłówki. Jednak najmłodsi zawsze tłumnie ustawiają się w kolejce do malowania buzi. Jest to najlepsza pamiątka z eventu.

Należy podkreślić, że wydarzenie takie jest doskonałą akcją promocyjną, która buduje pozytywny wizerunek punktu handlowego.

Festyny

Festyny, dożynki, pikniki czy festiwale to najpopularniejsze rodzaje imprez plenerowych dla dzieci. Nawet wtedy, gdy są one skierowane raczej do dorosłych, warto zapewnić atrakcje także najmłodszym.

Na festynach nie może zabraknąć występów artystycznych. Pokazy taneczne, koncerty piosenki dziecięcej zawsze przyciągają dużą grupę najmłodszych. Dobrym pomysłem są również inscenizacje, do których są angażowane maluchy z widowni. Udział w takim przedstawieniu to niezapomniane przeżycie. Oprócz tego można postawić na magików, klaunów i postacie z bajek, które będą zachęcały dzieci do zabawy.

W związku z tym, że są to zwykle imprezy rodzinne, warto aby atrakcje aktywizowały także rodziców i opiekunów.

Imprezy okolicznościowe

Eventy plenerowe organizuje się często z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki czy na zakończenie roku szkolnego. Zdecydowanie sprzyja ku temu pora roku i dobre powody do świętowania.

Podczas imprezy plenerowej nie można się obejść bez odpowiedniego nagłośnienia oraz zaplecza technicznego. Wynika to z faktu, że zwykle mają tam miejsce występy estradowe, co powoduje konieczność podłączenia wielu sprzętów. Dlatego organizację takiego wydarzenia warto powierzyć w ręce doświadczonej firmy eventowej” – mówi specjalistka z agencji artystycznej dla dzieci Atrybut.

Można też urozmaicić czas dzieciom pokazami cyrkowców lub zajęciami artystycznymi, plastycznymi czy sportowymi. Maluchy na pewno docenią możliwość poczęstowania się watą cukrową oraz świeżo przygotowanym popcornem.