wycieczka szkolna
12 grudnia 2016

Kategoria:
Rozrywka

Recepta na udany wypoczynek. Co brać pod uwagę, organizując wycieczkę szkolną?

Kluczem do udanego wypoczynku jest jego właściwa organizacja. Zasada ta dotyczy zwykłych wypadów wakacyjnych. Co dopiero mówić o kilkudniowych wycieczkach szkolnych, w których uczestniczy duże grono dzieci i młodzieży. Poniżej doradzamy, o czym warto pamiętać, wybierając miejsce wyjazdu szkolnego.

Aktywne spędzanie czasu

Zamknięcie w czterech ścianach to nienajlepszy pomysł na spędzanie wolnego czasu. Zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, które wprost rozpiera energia. Odwiedzanie nowych miejsc powinno wiązać się ze wzmożoną aktywnością – wspólnym zwiedzaniem, wędrówkami i zażywaniem świeżego powietrza.

Do najpopularniejszych, szkolnych celów wycieczkowych należą polskie morze i góry. Bardziej uniwersalny wydaje się ten drugi kierunek.

Górskie szczyty mają wiele do zaoferowania o każdej porze roku. Latem są to spacery atrakcyjnymi szlakami, zaś zimą szaleństwa na narciarskich stokach. Wielbiciele wody i pływania zadowolą się natomiast czynnymi przez cały rok aquaparkami i termami – informuje przedstawiciel ośrodka wypoczynkowego ,,Borowy” w Białym Dunajcu, wyspecjalizowanego w organizacji wycieczek szkolnych, kolonii i zimowisk.

Atrakcje turystyczne

Młodzi nie lubią się nudzić. Istotną sprawą jest zapewnienie im bogatego programu rozrywek i animacji. Na Podhalu o atrakcje jednak nietrudno. Miejsca takie jak Gubałówka czy zakopiańskie Krupówki, zachwycają nawet najwybredniejszych turystów, niezależnie od ich wieku.

Tradycyjnym górskim atrakcjom towarzyszą również imprezy edukacyjne i warsztaty, budzące kreatywnego ducha – np. zajęcia z ceramiki i mozaiki, takie jak te, odbywające się w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Dzięki nim, młodzież nie tylko miło spędza czas, ale też kształtuje nowe umiejętności, zdobywa wiedzę i rozwija zainteresowania.

Dobra baza pobytowa

Jedną z podstaw udanego wyjazdu jest odpowiedni kwaterunek. Baza pobytowa, nawet jeśli przebywamy w niej niewiele czasu, powinna kojarzyć się z komfortem i wysokimi standardami. Na szczęście w ostatnich latach krajowa infrastruktura turystyczna znacząco się poprawiła, dzięki czemu nie ustępuje jakością konkurencji zagranicznej.

Oferujemy dobrze wyposażone pokoje, posiadające łazienki z prysznicami, telewizory i dostęp do internetu Wi-Fi – chwali zalety ośrodka wypoczynkowego ,,Borowy” jego przedstawiciel.

To jednak nie wszystko. Grupy szkolne często mogą liczyć na dodatkowe wsparcie, w postaci regularnych posiłków oraz prowiantu na dłuższe wyprawy. Dobre ośrodki (takie jak wspomniany ,,Borowy”) posiadają również miejsca do rekreacji – boiska sportowe, place zabaw czy tereny zielone, przeznaczone na organizację ognisk i grillów. Tego typu, z pozoru błahe atrakcje, mogą stanowić źródło miłych wspomnień dla wielu młodych ludzi.