psi zaprzeg zima tatry
12 stycznia 2021

Kategoria:
Rozrywka

Psie zaprzęgi – poznaj wielką atrakcję zimową Zakopanego

Wyjazdy w góry kojarzą nam się przede wszystkim z pokonywaniem wyznaczonych szlaków i podbijaniem szczytów. W szczególny sposób spoglądamy na górskie wyprawy zimą – w tym sezonie prym wiodą stoki narciarskie. Jak jest w dobie koronawirusa, wszyscy wiemy. W naszym artykule chcemy opowiedzieć o czymś wyjątkowym: o wielkiej atrakcji zimowej Zakopanego, czyli o psich zaprzęgach.

Cenny wyjazd wcale nie musi być długi

Wyjazdy, które mają nam zapewnić relaks i odpoczynek od codzienności to dla większości z nas przede wszystkim długo planowane – i dłużej trwające – urlopy, na które zabieramy rodziny i obficie naładowane walizki. Dziś nie zameldujemy się w hotelu na tydzień zimowych ferii, ale to nie oznacza, że nie możemy sobie zafundować super wypadu. Takiego wypadu, który z pewnością zapamiętamy na długie lata. Nasza propozycja: psie zaprzęgi – wielka atrakcja zimowa w Tatrach. Opowiedzmy nieco więcej o konkretnych propozycjach.

Propozycje zimowych atrakcji z psimi zaprzęgami

Brzmi zachęcająco, prawda? – Dlatego też postanowiliśmy dopytać o szczegóły, konkretne propozycje zimowych atrakcji z psimi zaprzęgami, o których opowiedzieli nam właściciele Ośrodka Psich Zaprzęgów i Dogoterapii Psy na biegunach. Główna atrakcja to przede wszystkim przejażdżka psim zaprzęgiem z pozycji pasażera dla dzieci i dorosłych. Możemy również skorzystać z propozycji nauki jazdy psim zaprzęgiem, poznać świat psich zaprzęgów z pozycji maszera (przewodnika). Przejażdżki psim zaprzęgiem i zabawy integracyjne z czworonogami, spotkania edukacyjne promujące ten ciekawy, lecz niszowy sport. Oferta Ośrodka to też eventy w towarzystwie psów Alaskan i Siberian Husky, propozycja dogtrekkingu i… przeróżne sesje dogoterapeutyczne, ale to już wątek na osobną publikację.

Po co czekać z przyjemnością?

Mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie nie będzie trzeba sobie odpowiadać na powyższe pytanie. Przez różnego rodzaju restrykcje i obostrzenia łatwo popaść w marazm. Nie zwlekajmy z realizacją ciekawych przedsięwzięć w nieskończoność! Jeśli mamy ochotę wybrać się w góry, by poznać wielką atrakcję zimową Zakopanego, jaką są psie zaprzęgi, ruszmy w trasę. Nawet gdy tego samego dnia będzie czekał nas powrót, bo na dłużej zatrzymać się możemy co najwyżej we własnym samochodzie, spełnijmy marzenie. Tylko ostrożnie! Bo od czasu spędzanego w towarzystwie psiej ekipy zasilającej zaprzęgi, można się naprawdę uzależnić… i dotyczy to nie tylko wielkich miłośników tych najprzyjaźniejszych dla człowieka czworonogów.