Paintball
25 stycznia 2022

Kategoria:
Rozrywka

Przepis na udaną imprezę firmową. X rzeczy, o których warto pamiętać

Zorganizowanie imprezy firmowej to zwykle niełatwe zadanie. Udana zabawa to świetny sposób na integrację i złagodzenie napięć pomiędzy pracownikami. Dziś istnieją spore możliwości przygotowania takiego spotkania. Komu zlecić zorganizowanie udanej imprezy firmowej? O czym należy pamiętać, by takie spotkanie pozostało w pamięci pracowników na długie lata?

Przepis na dobrą zabawę integracyjną 

Punktem wyjścia do zorganizowania imprezy integracyjnej jest założony budżet. To wyznacznik tego, jak dużą i bogatą w atrakcję zabawę możesz przygotować. To tak naprawdę połowa sukcesu w kwestii planowania imprezy. Jeżeli znasz już widełki finansowe, poszukaj sprawdzonej firmy, która zajmie się wszystkim. Agencja Eventowa U.Studio działa na rynku od 10 lat, więc ma spore doświadczenie w organizowaniu imprez integracyjnych.

Ważnym aspektem jest motyw przewodni. Weź pod uwagę charakter pracy i zainteresowania uczestników. Przedstaw zleceniobiorcy, na czym polega działalność firmy i kto w niej pracuje. Ustal też, jakie efekty chcesz osiągnąć. Pamiętaj, że planowanie imprezy nie kończy się na jednym spotkaniu. Trwa bowiem tydzień lub miesiąc. Jednak tak długi okres jest gwarancją dobrze zorganizowanego przyjęcia.

Gdy masz już określony plan działania, wybierz zaproponowane miejsce oraz ustal termin. Ważny też jest dojazd do tego miejsca, gdyż nie wszyscy uczestnicy będą zmotoryzowani. Poinformuj pracowników z dużym wyprzedzeniem o terminie imprezy.

W firmach do udziału w tego rodzaju imprezach nie trzeba zazwyczaj zachęcać pracowników. Warto przekazać taką informację drogą mailową oraz przygotować plakaty i rozwiesić je w firmie.

Dodatkowe atrakcje 

Na różnego rodzaju imprezach firmowych ważnym punktem są dodatkowe atrakcje. Może to być występ zespołu na żywo, różnego rodzaju konkursy, karaoke, paintball lub wiele innych. Przed zdecydowaniem się na konkretną atrakcję na imprezę firmową zapoznaj się z preferencjami pracowników. Ma tu też znaczenie ich wiek, bowiem młodzi ludzie są bardziej skłonni do brania udziału w konkursach lub korzystania z innych atrakcji.

Celem imprezy jest integracja pracowników, a nic tak nie stworzy klimatu, jak wspólna zabawa w konkursach lub pokazach. Już nie tylko dobre jedzenie i pełen bar są wyznacznikiem udanego przyjęcia. Występy sceniczne podnoszą prestiż spotkania i jego atrakcyjność.