13 czerwca 2017

Kategoria:
Rozrywka

Polskie wybrzeże w natarciu, czyli idealne miejsce na wypoczynek nad morzem

Rodzime morze budzi żywe zainteresowanie u coraz szerszego grona turystów. Miasteczka nad Bałtykiem co sezon odnotowują rekordy frekwencyjne. Nie bez powodu. Pięknej naturze i lokalnym atrakcjom wtórują standardy hotelowe, dorównujące najlepszym kurortom zagranicznym. Z tego względu polskie wybrzeże przestało pełnić funkcję drugiego wyboru, stając się idealnym miejscem na nadmorski wypoczynek.

Ośrodki wypoczynkowe dla każdego

Większość osób wybierających się nad wodę szuka kwaterunku w ośrodkach wypoczynkowych. Zameldowanie w hotelu wiele ułatwia – w kwestii noclegu, wyżywienia i doraźnych rozrywek, z których możemy skorzystać gdy aura za oknem okazuje się niesatysfakcjonująca. Do niedawna nadmorska baza wypoczynkowa składała się z niskiej klasy pensjonatów. Rozwój krajowej infrastruktury turystycznej – zwłaszcza po zasileniu dotacjami unijnymi – przybrał jednak na dynamice, co doprowadziło do szeregu zmian.

Współcześnie nad Bałtykiem znajdziemy wiele ośrodków, spełniających zachodnie standardy. Przykład? Chociażby ośrodek wczasowy Baltic Inn w Pogorzelicy – jeden z najatrakcyjniejszych na Wybrzeżu Rewalskim. Obiekt położony 150 metrów od piaszczystej plaży dysponuje komfortowo urządzonymi pokojami, studiami oraz apartamentami. Na gości czekają też sportowe rozgrywki – dwa baseny z podgrzewaną wodą, kort tenisowy oraz boiska do badmintona. Na miejsce wieczornego relaksu idealnie nadają się klimatyczna kawiarnia z barem oraz strefa odnowy biologicznej.

Kraina pełna kontrastów

Polski, nadmorski pejzaż to coś więcej niż tylko woda i piasek. Przybyli turyści mogą zaczerpnąć relaksu w otoczeniu zieleni lasów, której nie doświadczyliby wybierając tzw. ciepłe kraje. Naturalny urok przyrody doceniają zwłaszcza osoby lubiące spacery i wycieczki rowerowe. Miejscowe wypożyczalnie sprzętu skłaniają do rekreacji nawet wtedy, gdy temperatura wody nie rozpieszcza. Dzięki temu unikamy nudy i rutyny, jaka wiązałaby się z ciągłym przesiadywaniem na plaży.

Co w sytuacji, gdy pobyt w zaciszu przyrody nam się sprzykrzył? Zawsze możemy ruszyć w podróż do sąsiednich miejscowości! Polskie wybrzeże to kraina pełna kontrastów. Spokojne miasteczka w typie Pogorzelicy przeplatają się z głośniejszymi, turystycznymi ośrodkami, takimi jak Rewal czy Niechorze. Kilkanaście minut piechotą wystarczy, by znaleźć się w kompletnie nowym otoczeniu, bogatym w centra rozrywki, kultury, handlu i gastronomii. Dzięki temu, z nadmorskich uroków mogą korzystać osoby starsze i młodsze – single, pary oraz rodziny z dziećmi. Niewątpliwy wabik stanowią też coraz przystępniejsze ceny, które sprawiają, że wyjazd nie nadwyręża domowego budżetu. Planujesz letni wypoczynek? Rozważ wakacje nad Bałtykiem! To może być miejsce wprost stworzone dla Ciebie…