pokój hotelowy
11 sierpnia 2021

Kategoria:
Rozrywka

Pokój i apartament w nomenklaturze hotelowej. Na czym polega różnica?

Wybierając się na wakacje, każdy wczasowicz ma do wyboru wiele lokali noclegowych – można wybierać spośród obiektów o różnych cenach, lokalizacji i standardzie zakwaterowania. Największą popularnością zazwyczaj cieszą się hotele. Obecnie jednak alternatywą dla standardowych pokojów hotelowych stały się apartamenty. Czym więc charakteryzuje się pokój, a czym apartament i który z nich warto wybrać?

Pokój hotelowy

Różnorodnych pokojów hotelowych jest zapewne tak wiele, jak samych hoteli. Różnią się one wielkością, wyposażeniem, dostępem do prywatnej łazienki, liczbą łóżek i wieloma innymi udogodnieniami. Często w standardzie posiadają balkon. Większość pokoi hotelowych jest natomiast znacznie mniejsza niż apartament. Jeśli chodzi o komfort pokoju, to zależy on od tego, jakim standardem charakteryzuje się dany hotel. Standard i wyposażenie lokalu będzie określone przez gwiazdki tak, jak ma to miejsce w trzygwiazdkowym hotelu Pałac w Konarach pod Kielcami. Do dyspozycji klientów są przeznaczone tam wszystkie niezbędne do codziennego funkcjonowania i odpoczynku nocnego udogodnienia, a także dodatkowe wyposażenie, które wykracza poza standardowy zakres.

Apartament, czyli małe mieszkanie na wakacje

Apartament można swobodnie porównać do małego mieszkania. Takie porównanie wynika z tego, że apartament hotelowy wyróżnia się zdecydowanie większym metrażem niż pokój hotelowy i wyższym poziomem intymności, który jest zbliżony do prywatnego mieszkania. W apartamencie zazwyczaj umieszczona jest oddzielna sypialnia, przestrzeń do relaksu w formie salonu, miejsce do spożywania posiłków oraz część z aneksem kuchennym. Najemca może także liczyć na kompleksowe wyposażenie lokalu, które zwykle jest bardziej luksusowe niż w pokojach hotelowych. W niektórych przypadkach do dyspozycji gości dostępne są nawet prywatne jacuzzi. Dodatkowo, w apartamencie znajdują się wszelkie potrzebne naczynia i zastawa stołowa.

Tak jak i hotele wyróżniają się między sobą, tak i poszczególne apartamenty mogą się różnić. Różnice te są zauważalne w standardzie wyposażenia, zapewnionych udogodnieniach i estetyce urządzenia. Bez względu na te aspekty, apartament to idealne rozwiązanie dla osób, które na wyjeździe potrzebują przede wszystkim prywatności. Taki lokal sprawdzi się, więc zarówno na wakacjach, jak i podczas podróży służbowej. Wynajmowane są nie tylko przez kilkuosobowe grupy czy rodziny, ale również pary czy nawet osoby podróżujące w pojedynkę.