fajerwerki
4 marca 2016

Kategoria:
Rozrywka

Pokaz sztucznych ogni podczas wesela? Świetny pomysł!

Wszyscy narzeczeni planując ślub marzą o tym, aby przyjęcie weselne było niezapomniane nie tylko dla nich, ale także dla gości. W końcu dzień ślubu powinien być jedyny i niepowtarzalny. Zastanawiają się zatem jakie atrakcje mogłyby się do tego przyczynić. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się pokazy sztucznych ogni, które sprawiają, że wesele jest huczne i udane.

Samodzielny pokaz czy z profesjonalną obsługą?

Jeśli państwo młodzi czują się na siłach lub mają w swoim otoczeniu specjalistę od pirotechniki, to mogą spróbować urządzić pokaz sztucznych ogni na własną rękę. Wystarczy wtedy zakupić gotowe zestawy fajerwerków lub samemu dobrać poszczególne elementy. Niestety puszczanie sztucznych ogni przez wszystkich, jest dozwolone tylko w trakcie Sylwestra. W innym terminie wymaga to specjalnej zgody. Wiadomo, że przyszli małżonkowie przed ślubem mają mnóstwo spraw na głowie i każda dodatkowa może stanowić kłopot. Dlatego lepiej powierzyć wykonanie takiego pokazu profesjonalistom, np. Hurtowni Fajerwerków AS.

Profesjonalna firma zapewni kompleksową obsługę, dzięki czemu młoda para nie będzie musiała się niczym przejmować. Specjaliści pirotechniczni zadbają także o bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się w pobliżu miejsca, w którym odbędzie się pokaz. Jest to naprawdę ważne, ponieważ fajerwerki mogłyby poparzyć lub mocno uszkodzić gości, którzy znaleźliby się zbyt blisko nich. Firma zajmująca się zorganizowaniem pokazu zadba o każdy szczegół, np. dobierze odpowiedni podkład muzyczny, który będzie współgrał z wystrzałami fajerwerków.

Ile kosztuje pokaz sztucznych ogni na weselu?

Ciężko jest konkretnie powiedzieć jaki będzie koszt zorganizowania pokazu fajerwerków na weselu. Na cenę wpływa kilka czynników: długość trwania pokazu, jego dynamika oraz wielkość używanych efektów. Wiadomo, że przygotowanie dłuższego pokazu wiąże się z większym wydatkiem, ale także z lepszym efektem. Istotny jest również rodzaj wybranych fajerwerków. Mogą one zapewnić efekty o wysokości od 30 do 60 m, o szerokości od 20 do 40 m i długości trwania (w standardzie) od 3 do 8 minut. Ważna jest też ilość strzałów, uzależniona od wybranego kalibru.

Cena pokazu jest uzależniona od tego, czy zdecydujemy się na zestaw do samodzielnego odpalenia, czy też na profesjonalną usługę. Przy samodzielnie zorganizowanym pokazie należy liczyć się z kosztami rzędu 300-2000 złotych. W przypadku pokazów wykonanych przez firmę, wyznacznikiem ceny (mało precyzyjnym, ale jednak) jest jedna minuta jego trwania. Biorąc pod uwagę ten przelicznik, pokaz fajerwerków może kosztować średnio od 600 do 2000 złotych.

Jak wybrać firmę, która zorganizuje pokaz?

Firma organizująca pokaz sztucznych ogni musi posiadać duże doświadczenie w tej dziedzinie, najlepiej kilkuletnie (jak np. Hurtownia Fajerwerków AS). Powinna charakteryzować się profesjonalizmem oraz elastycznością w spełnianiu życzeń klientów. Musi posiadać niezawodny sprzęt, a także umiejętność współpracy z operatorami kamer i fotografem. Warto wybrać sprawdzoną firmę, która umie zadbać o bezpieczeństwo klientów i cieszy się dobrą opinią.