Palenie marihuany
9 lutego 2021

Kategoria:
Rozrywka

Pierwsze palenie marihuany. Jak robić to prawidłowo?

Temat marihuany wzbudza wiele kontrowersji, zwłaszcza że w Polsce substancja ta jest nadal nielegalna, poza wykorzystywaniem jej do celów medycznych. Niektórzy boją się jej działania, inną są ciekawi wrażeń, jakie przynosi palenie konopi. Nawet jeśli należysz do drugiej grupy, zanim zażyjesz marihuanę po raz pierwszy, powinieneś znać kilka zasad, dzięki którym będzie to bezpieczniejsze. O jakich zasadach mowa?

Marihuana to nie tylko jointy

Marihuanę można przyjmować na różne sposoby. W przypadku palenia, mowa nie tylko o jointach, ale również o bongo czy lufkach. Na pierwszy raz to właśnie ostatnia metoda może okazać się najlepsza. Marihuana przyjmowana w ten sposób przynosi z reguły szybkie efekty, ale warto pamiętać o tym, że nie należą one do najzdrowszych. Inną metodą, często uważaną za lepszą, jest waporyzacja, czyli wciąganie bezwonnej pary powstającej na skutek podgrzewania substancji. Ten sposób dobrze sprawdza się między innymi w przypadku przyjmowania marihuany w celach medycznych. Poza tym, konopie można zażywać również w postaci produktów spożywczych, które je zawierają.

Przygotuj się odpowiednio

Abyś mógł czerpać korzyści z pozytywnych skutków marihuany, musisz przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo. Nie pal marihuany z ludźmi, którym nie ufasz. Pamiętaj, że nie wiesz, jak zareagujesz, dlatego warto otoczyć się osobami, które będą w stanie Ci pomóc, jeśli coś pójdzie nie tak, a także udzielą Ci niezbędnych wskazówek. Poza tym, zaopatrz się w zapasy jedzenia i picia. Częstym skutkiem zażywania marihuany jest suchość w ustach, która może się utrzymywać nawet kilka godzin, dlatego nawadnianie się jest bardzo ważne.

Charakterystycznym zjawiskiem jest również tzw. gastrofaza, czyli ochota na zjedzenie wszystkiego, co akurat znajduje się w pobliżu. Ważną kwestią jest też wybór dobrego momentu na zapalenie. Upewnij się, że możesz przeznaczyć na to na przykład cały wieczór, bo przez jakiś czas po zażyciu marihuany najprawdopodobniej nie będziesz w stanie wypełniać obowiązków.

Obserwuj siebie

Kolejnym krokiem do bezpiecznego palenia marihuany jest badanie swoich reakcji. Zacznij od małych porcji i zaciągaj się ostrożnie, tak aby efekt nie był zbyt nagły.

Niektórzy twierdzą, że marihuana powoduje agresję, ale jest to mit. Tak naprawdę jej częstym skutkiem jest wyciszenie i rozluźnienie się – tłumaczy pracownik firmy JOINT SHOP. Skutki palenia marihuany mogą być bardzo przyjemne i to tłumaczy, dlaczego substancja ta cieszy się tak dużym zainteresowaniem wielu osób. Pamiętaj jednak, że najważniejsza jest odpowiedzialność i dbanie o swoje bezpieczeństwo.