rękodzieło marki Riviera Maison
12 grudnia 2019

Kategoria:
Rozrywka

,,Perfectly imperfect”. Filozofia rękodzieła na przykładzie marki Riviera Maison

Rękodzieło wraca do łask. Znowu zaczynamy doceniać ręcznie robione przedmioty, przeważające jakością nad artykułami wykonywanymi masowo. Chcemy tego, co wyjątkowe, co unikatowe, a takie właśnie są produkty marki Riviera Maison. To jedna z najbardziej znanych firm w branży wnętrzarskiej, której historia sięga 1948 roku. Riviera Maison kieruje się filozofią „perfectly imperfect”. Co to oznacza? Sprawdź i rozkochaj się w niezwykłych przedmiotach, którymi upiększysz wnętrze swojego domu!

Przedmioty „perfectly imperfect”, czyli jakie?

Hasło „perfectly imperfect” jest główną myślą przyświecającą tworzeniu przedmiotów przez markę Riviera Maison. Holenderski producent nie chce chwalić się masową produkcją. Większość swoich artykułów wykonuje ręcznie, wykorzystując do tego przede wszystkim naturalne materiały. Dlatego przedmioty mogą się nieznacznie różnić kolorem lub rozmiarem. Nie ma dwóch jednakowych produktów. Przedmioty są idealnie niedoskonałe, czyli właśnie „perfectly imperfect”.

Filozofia marki Riviera Maison nie ma negatywnego wpływu na piękno produkowanych przedmiotów. Wręcz przeciwnie. Każdy wytwór wychodzący spod rąk osób tworzących dla Riviera Maison jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Ma swój styl i osobowość, jest jedyny w swoim rodzaju. Nie znajdziemy dwóch takich samych świeczników, bo nie jednolitość jest ważna, ale oryginalność i unikatowość.– wyjaśnia nasz rozmówca ze sklepu Home&Gifts, miejsca z pięknymi przedmiotami do domu. Dodaje: Ręcznie wytwarzanie sprzyja też trwałości i rzetelności wykonania. Ręcznie wykonane przedmioty posłużą nam znacznie dłużej, będziemy się nimi cieszyć przez długie lata.

Czy rękodzieło pasuje do nowoczesnych wnętrz?

Dekoracje Riviera Maison mają uniwersalny charakter. Dlatego doskonale wpisuje się zarówno w nowoczesne wnętrza, jak i te urządzone rustykalnie bądź klasycznie. Piękna, wytworna zastawa, przytulne, rattanowe dodatki oraz eleganckie akcesoria do łazienki – każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy wejść do sklepu, w którym znajdują się produkty Riviera Maison lub zamówić wybrane przedmioty przez internet. W ten prosty sposób nie tylko wyposażymy swoje wnętrza, ale też przyczynimy się do ochrony środowiska. Dlaczego?

Jak już wspomnieliśmy, Riviera Maison produkuje swoje artykuły głównie z naturalnych materiałów. Często są to materiały pozyskiwane z odzysku, tzw. materiały wtórne. Producent przywraca im piękno i daje im nowe życie, tworząc z nich produkty o pięknych, niepowtarzalnych właściwościach. Dzięki kolekcjom Riviera Maison dodasz swoim wnętrzom osobowości. Przekonaj się sam!