obozy mlodziezowe
27 czerwca 2016

Kategoria:
Rozrywka

Obozy młodzieżowe – najpopularniejsze kierunki zagraniczne

Zbliżające się lato to czas, kiedy zastanawiamy się nad wakacyjnymi wyjazdami. Nie zawsze mamy okazję wyjechać z całą rodziną, dlatego bardzo często szukamy obozów młodzieżowych dla naszych latorośli. Jeśli i ty zastanawiasz się, jakie są najpopularniejsze kierunki zagraniczne, czytaj dalej, a będziesz wiedzieć, gdzie w tym roku posłać swoją pociechę, aby wróciła zadowolona.

Gdzie lubi jeździć młodzież?

Najpopularniejszym kierunkiem jest Hiszpania z gorącym, hiszpańskim słońcem, pięknymi plażami i dniami pełnymi zabawy. Program wyjazdowy obejmuje zwiedzanie najważniejszych zabytków, w tym słynnej gotyckiej starówki czy Dzielnicy Łacińskiej. Młodzież będzie również uczestniczyć w fakultetach, podziwiać krajobrazy podczas rejsów statkiem czy tańczyć do białego rana na specjalnie organizowanych dyskotekach. Drugim często wybieranym kierunkiem wyjazdowym jest Bułgaria – mówi nasz ekspert z Biura Podróży Harctur Warszawa. Rodzice ją doceniają, ponieważ znajduje się znacznie bliżej i nie wiąże się z tak wysokimi kosztami. Poza tym w Bułgarii również można dużo zobaczyć i zwiedzić, chociażby podczas wycieczki do Nesebyru, miasta uznanego za pomnik kultury. Nie można też zapomnieć o Chorwacji, która pozostawia w pamięci piękne wspomnienia. Zawsze chce się tam wrócić, ponieważ pogoda nigdy nie rozczarowuje, morze jest czyste, a krajobrazy zapierają dech w piersiach. Młodzież może korzystać z wielu atrakcji i fakultatywnych wycieczek, a z racji nie tak dalekich odległości na obóz jedzie się autobusem. Ponadto warto mieć na uwadze Włochy, szczególnie dla miłośników pizzy. W programie znajduje się bardzo często wyjazd do parku rozrywki, zawsze zaś zwiedzanie historycznego centrum Włoch z niezwykłymi, renesansowymi budowlami. Jeszcze jednym popularnym kierunkiem jest Grecja, gdzie dzieci poznają starożytną kulturę i zobaczą znany na całym świecie Akropol. Grecja również nie zawiedzie nas pogodą i co ważne – można wybrać podróż samolotem bądź autokarem.

W jaki sposób wybrać obóz młodzieżowy dla dziecka?

Szukając obozu młodzieżowego dla dzieci musimy zwrócić uwagę na wiele kwestii, a przede wszystkim na odpowiednie warunki wyjazdowe. Kierunek podróży jest bardzo ważny, ale bezpieczeństwo i warunki lokalowe są tutaj kluczowe. Dzieciom nie może niczego brakować i musi mieć na nie oko doświadczona kadra, która wie, w jaki sposób postępować z rozbrykanymi na wakacjach nastolatkami. W ośrodku powinien być dostępny lekarz oraz pielęgniarka, a sam organizator musi mieć wykupioną należytą licencję uprawniającą go do organizacji turystycznych wyjazdów. Ważne jest także zaświadczenie z Kuratorium Oświaty, a w przypadku wyjazdów zagranicznych – znajomość języków obcych przez wychowawców jadących z dziećmi. Nigdy nie wiadomo, co zdarzy się po drodze, dlatego wszystko trzeba wziąć pod uwagę.