morze
9 kwietnia 2018

Kategoria:
Rozrywka

O czym pamiętać organizując wczasy nad morzem?

Nadmorskie miejscowości jedne z najchętniej wybieranych przez Polaków punktów na weekendowe wyjazdy i wczasy. Lubimy spędzać czas nad Bałtykiem, cieszyć się czystym powietrzem, przyjemnym klimatem. Na strzeżonych plażach świetnie czują się osoby w każdym wieku, od maluchów, przez młode pary, aż po seniorów. O czym należy pamiętać, organizując wczasy nad morzem? Jak wybrać najlepszy ośrodek wypoczynkowy – i z jakich dodatkowych atrakcji warto skorzystać?

Wyposażenie pokojów w obiektach wypoczynkowych

Jeszcze kilkanaście lat temu królowała moda na kwatery prywatne – mieszkańcy kilku pokojów korzystali ze wspólnych łazienek i chłodziarek na korytarzu, czasem także ze wspólnych kuchni.  Obecnie zdecydowanie chętniej wybieramy kompleksowo wyposażone obiekty wypoczynkowe, które oferują swoim gościom pokoje z indywidualnymi łazienkami, wyposażone w chłodziarkę, telewizor, często także suszarkę i sprzęt plażowy, taki jak parawany, koce, czy maty. W niektórych ośrodkach goście mają do dyspozycji kilkuosobowe pokoje, które są podzielone na pokój dzienny, sypialnię i łazienkę. To dobre rozwiązanie zarówno dla par, jak i na przykład dla rodzin 2+2. Warto dopytać także, czy ośrodek przewidział dla nas kącik rekreacyjny, zwłaszcza jeśli wybieramy się na urlop w większym gronie, na przykład ze znajomymi. Niektóre ośrodki oferują swoim gościom organizację dodatkowych atrakcji, takich jak grille, ogniska, wieczory muzyczne i tańce. Możemy zwykle liczyć także na obsługę gastronomiczną w postaci śniadań, obiadów i kolacji, a w kawiarni z barem wypić gorącą kawę o poranku, czy chłodny napój po czasie spędzonym na plaży.

Atrakcje dla wymagających

Coraz częściej wypoczynek nad morzem chcemy powiązać także z możliwością skorzystania z nowoczesnego SPA. Dzięki bogatym ofertom zabiegów możemy się zrelaksować i w pełni zregenerować siły. Zabiegów pojawia się coraz więcej i nie sposób omówić ich wszystkich, ale zerknijmy na te najbardziej popularne i rzućmy okiem na kilka innych ciekawych propozycji, które dla wielu z nas wciąż są tajemnicze.

Jednym z najpopularniejszych sposobów na relaks jest kąpiel w jacuzzi. Odpoczywa przede wszystkim nasze ciało, ponieważ kąpiel obniża napięcie mięśni i zwiększa cyrkulację krwi, ale także nasz umysł – mówi nam przedstawicielka ośrodka GRAND LAOLA SPA z Pobierowa.

Podobnie działają na nas kąpiele w saunie, które również pozytywnie wpływają na procesy ukrwienia naszej skóry i rozluźniają napięte mięśnie, a dodatkowo zapobiegają infekcjom dróg oddechowych i stymulują nasz układ odpornościowy. Inne zabiegi oferowane przez nowoczesne ośrodki wypoczynkowe to na przykład laseroterapia, która pomaga w leczeniu kości, stawów i mięśni, czy magnetoterapia, która ma dobroczynny wpływ na przemiany metaboliczne, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

Kiedy wybieramy dobry ośrodek wypoczynkowy nad morzem, warto przyjrzeć się nie tylko samej miejscowości, plaży i atrakcjom wokół, ale także temu, z czego będziemy mogli skorzystać w samym punkcie noclegowym.