Frankfurt nad odrą
27 listopada 2019

Kategoria:
Rozrywka

Noclegi w pobliżu Frankfurtu nad Odrą. Gdzie warto się zatrzymać?
5 (100%) / 1 głosów

Noclegi w pobliżu Frankfurtu nad Odrą. Gdzie warto się zatrzymać?

Frankfurt nad Odrą może nie wydawać się oczywistym celem podróży dla osób spragnionych zwiedzania historycznych miejsc. W mieście, niemal doszczętnie zburzonym podczas II Wojny Światowej, nie zajdziemy wiele średniowiecznych zabytków. Mimo to jest ono chętnie odwiedzane przez  turystów, a bezpośrednie sąsiedztwo Słubic, leżących po polskiej stronie granicy, zachęca do skorzystania z noclegu właśnie w tym mieście.

Dlaczego warto odwiedzić Frankfurt nad Odrą?

Frankfurt nad Odrą to miasto leżące na granicy z Polską. Wraz ze Słubicami, od którego oddziela go rzeka Odra, tworzy aglomerację transgraniczną liczącą ok. 80 tysięcy mieszkańców. Frankfurt nie jest typowym, zabytkowym miastem, które przyciąga turystów gotyckimi kościołami czy klasycystycznymi pałacami. Podczas II Wojny Światowej został niemal całkowicie zrujnowany i odbudowany od podstaw po zakończeniu działań wojennych.

Frankurt nad Odrą przyciąga turystów chcących poczuć atmosferę tego nietypowego, polsko-niemieckiego ośrodka miejskiego, jakie tworzy z leżącymi na drugim brzegu rzeki Słubicami.  Mimo poważnych zniszczeń wojennych, można tu znaleźć piękne, stare zabytki, takie jak luterański Kościół Mariacki, który zachwyca swoimi wnętrzami i wyjątkowymi witrażami, czy odbudowany na wzór oryginału ratusz miejski, który pełni też rolę muzeum. Turystów zachęca też do odwiedzin niezwykle kolorowy park fontann leżący przy ulicy Karola Marksa.

Frankfurt słynie z parków, w których można wypocząć czy urządzić piknik. Te miejsca są bardzo zadbane i wyposażone w wygodną infrastrukturę dla odwiedzających osób. Warto również przespacerować się promenadą wiodącą bulwarami Odry.

Gdzie warto się zatrzymać?

Frankfurt nad Odrą to nie tylko miejsce przyjazne dla turystów, ale również cel podróży biznesowych. Jest odwiedzany w interesach przez licznych przedsiębiorców z Polski. Noclegi we Frankfurcie nad Odrą nie są trudne do znalezienia, w mieście funkcjonują hotele, pensjonaty i kwatery prywatne. Część gości z Polski, woli jednak zatrzymywać się po drugiej stronie Odry – w polskich Słubicach. Jedną z przyczyn jest możliwość płacenia w polskiej walucie, bez konieczności wymiany gotówki w kantorze. Dla niektórych gości nie bez znaczenia jest również możliwość porozumienia się z obsługą w ojczystym języku.

Słubice dysponują dużą bazą noclegów, z których chętnie korzystają Polacy. Według pracownika hotelu i restauracji Horda, zlokalizowanego około 3 kilometry od granicy z Niemcami, popularną praktyką wśród gości jest zatrzymywanie się po polskiej stronie i odwiedzanie Frankfurtu pieszo lub samochodem. Oba miasta łączą wygodne ciągi komunikacyjne.