urlop nad Bałtykiem - plaża
5 stycznia 2020

Kategoria:
Rozrywka

Niechorze jako świetne miejsce na wczasy

Malownicza okolica i wiele atrakcji dla odwiedzających w każdym wieku- to tylko niektóre z zalet Niechorza. Szeroka oferta miejsc noclegowych i punktów gastronomicznych pozwala każdemu wybrać coś odpowiedniego dla siebie, a niesamowity klimat tego kurortu wypoczynkowego zagwarantuje niezapomniane wspomnienia. Zarówno plażowicz,e jak i entuzjaści aktywnego wypoczynku nie będą się tutaj nudzić. Co więc oferuje to miasteczko i jego okolica?

Kurort wypoczynkowy w uroczej okolicy

Miejscowość Niechorze należy do malowniczego regionu Wybrzeża Rewalskiego położonego w województwie zachodniopomorskim. Już w XIX wieku Niechorze było uważane za znakomite miejsce dla wypoczynku i właśnie wtedy zyskało status kąpieliska. Dziś jest to kurort wypoczynkowy ulokowany pomiędzy Morzem Bałtyckim, a jeziorem Liwia Duża, który oferuje odwiedzającym duży wybór miejsc noclegowych– hoteli, pensjonatów, ośrodków SPA, domków letniskowych, a także pól namiotowych. Nie brakuje tu również miejsc dla łasuchów, ponieważ w Niechorzu znajdują się liczne punkty gastronomiczne, takie jak kuchnia domowa w cateringu, smażalnie, bary, pizzerie, kawiarnie, lodziarnie, a także popularne food trucki.

Jedno miejsce- wiele atrakcji dla wszystkich

Odwiedzający Niechorze na pewno nie będą się nudzić. Wiele ciekawych aktywności czeka zarówno na dzieci, osoby dorosłe, jak i seniorów.

Jak mówi ekspert z Willi Solaris: „Ośrodki wypoczynkowe często oferują specjalne zniżki dla różnych grup wiekowych w ramach, tak zwanych pakietów pobytowych. Dotyczy to nie tylko sezonu letniego, ponieważ Niechorze cieszy się popularnością przez cały rok”.

Atutem tego miejsca jest piękne nadmorskie wybrzeże z piaszczystą plażą i strzeżonym kąpieliskiem. Warto zobaczyć wysoki klif i wybudowaną na nim zabytkową latarnię morską, a także udać się na spacer do miejscowej przystani rybackiej. Ciekawą atrakcją będzie zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa, przejażdżka Nadmorską Kolejką Wąskotorową, czy też wypad do Motylarni.

Dla lubiących naturę i aktywny wypoczynek

Dla tych, którzy chcą zachwycać się pięknem przyrody nie lada frajdą będzie udanie się do Rezerwatu Liwia Łuża, gdzie można zobaczyć rzadkie gatunki słonolubnych roślin oraz ptaków wodno-błotnych. Na wczasowiczów czekają trzy szlaki turystyczne, które można pokonać pieszo lub rowerem podziwiając przepiękne, nadmorskie krajobrazy. Entuzjaści sportu skorzystać mogą z profesjonalnego kompleksu sportowego w Niechorzu, gdzie znajdują się między innymi korty tenisowe, skatepark, boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Niechorze jest dobrze przystosowane do tego, by gościć wielu turystów, dlatego świetnie sprawdzi się, jako miejsce wypoczynku.