8 stycznia 2017

Kategoria:
Rozrywka

Najnowsze trendy w organizacji wesel

Chłopska biesiada czy kameralne przyjęcie?

Planując wesele, mamy do wyboru rozmaite style i konwencje – niektóre uniwersalne, niektóre zaskakujące. Obecnie obserwuje się powrót do tradycji. Wesela zaczynają przypominać biesiady. Niektóre pary decydują się tylko na delikatny akcent (np. stół wiejski),  inne zaś nadają swojskiego charakteru całemu wydarzeniu, łącznie z wystrojem sali, daniami oraz kapelą.

Drugą modną obecnie formą jest elegancja kolacja utrzymana w duchu kameralnym. Atmosfera spokoju, intymności i wykwintnej zabawy jest podkreślona subtelną dekoracją, a także niewielkimi stolikami, przy których grupuje się po kilka zaprzyjaźnionych osób. Dzięki temu każdy spędza czas z osobami, których towarzystwo ceni najbardziej. Subtelna muzyka w tle umożliwia swobodne rozmowy, a specjalnie wydzielona sala taneczna pozwala się rozerwać tym, których znuży siedzenie przy stole.

Dobór sali a charakter wesela

To, jak będzie wyglądało wesele, zależy w dużej mierze od tego, na jaką salę decyduje się para. Elegancki lokal z kryształowymi żyrandolami nie nada się na zorganizowanie biesiady, a stoły i ławy z grubych desek nie podkreślą należycie eleganckiego charakteru wydarzenia. Dlatego przed poszukiwaniem sali trzeba wiedzieć, jaką imprezę chcemy mieć. Styl wesela to punkt wyjścia do dalszych poszukiwań, doboru miejsca, dekoracji, muzyki i dań.

Przykładowo: Zajazd Biesiada będzie doskonałym miejscem na zorganizowanie wesela właśnie w stylu biesiady – ale bez kiczu. Polacy uwielbiają biesiadę, to bezsprzeczny fakt. Jednocześnie coraz częściej młodych ludzi drażnią rubaszne zabawy, które są elementem biesiadno-weselnych tradycji. Możliwe jest jednak znalezienie kompromisu między swobodną zabawą a rozrywką w dobrym tonie. Wystrój zajazdu podkreśla, ale nie narzuca charakteru wydarzenia. Dodatkowo budynek jest klimatyzowany oraz dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Brak klimatyzacji mógłby okazać się sporym problemem. Sala pełna tańczących, rozgrzanych zabawą osób bardzo szybko staje się męczącym miejscem. Dzięki klimatyzacji nawet gorąca zabawa nie pozbawi weselników świeżości i zapału. Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością pozwolą wszystkim bez skrępowania cieszyć się tym wyjątkowym dniem. Perfekcyjnie dobrana sala weselna sprawi, że nie tylko para młoda będzie go dobrze wspominać.