5 września 2017

Kategoria:
Rozrywka

Gdzie najlepiej kupować fajerwerki?

Historia fajerwerków sięga kilkunastu wieków wstecz, ale pierwsze pokazy sztucznych ogni zanotowano w XII wieku na chińskim dworze cesarskim. W Europie wiedza o nich dotarła około wieku XIII, kiedy Marco Polo sprowadził petardy na Stary Kontynent. Były to jednak zupełnie inne fajerwerki od tych, którymi posługujemy się obecnie. W tym artykule wyjaśnimy, podczas jakich okazji są one wykorzystywane i gdzie najlepiej je kupować.

Gdzie można wykorzystać fajerwerki?

Fajerwerki kojarzą się głównie z hucznym świętowaniem pożegnania starego roku i powitania nowego. W tym okresie znacznie wzrasta sprzedaż różnego rodzaju fajerwerków. Pokaz sztucznych ogni może być również częścią większego wydarzenia, do którego można zaliczyć m.in. koncert muzyczny, galę wręczenia nagród, dni miasta, a także okolicznościową imprezę, np. prezentację nowego modelu samochodu. W takich przypadkach wysoki poziom widowiska pirotechnicznego jest priorytetem dla organizatorów, którzy są uważni na każdy szczegół związany z bezpieczeństwem i widowiskowością przedstawienia.

Fajerwerki ze sklepu stacjonarnego…

Jeżeli na naszych barkach spoczywa zakup fajerwerków, warto mieć świadomość, gdzie można się w nie zaopatrzyć i na co zwracać w takim przypadku uwagę. Najlepiej udać się do specjalistycznego sklepu z fajerwerkami, gdzie sprzedawca będzie posiadał wiedzę, dzięki której pomoże nam dobrać odpowiedni zestaw pirotechniczny i omówi, w jaki sposób on działa. Fajerwerki sprzedawane w tego typu sklepach mają specjalne atesty bezpieczeństwa.

Brak odpowiedniej dokumentacji można spotkać u sprzedawców targowych, którzy jednak kuszą niższą ceną. Przed zakupem należy sprawdzić towar – powinien być suchy, nieuszkodzony, przechowywany w odpowiednich warunkach i posiadać instrukcję w języku polskim.

…lub z Internetu

Zestawy fajerwerkowe oraz pojedyncze petardy oferują także sklepy internetowe. Aby jednak nie złapać się na trefny towar, warto zorientować się czy sprzedawca oferuje fajerwerki w ramach działalności większej sieci posiadającej również sklepy stacjonarne.

Największą w Polsce siecią z materiałami pirotechnicznymi jest sklep Rakietowo.pl, którego organizatorem jest firma Pol-Expance – największa, obecna na rynku od 20 lat, niezależna hurtownia petard i fajerwerków w kraju. Rakietowo.pl, którego Centrum Dystrybucyjne znajduje się w Kobylance koło Szczecina, dostarcza swoim klientom najlepsze, dokładnie wyselekcjonowane petardy i fajerwerki cywilne, jakie dostępne są na polskim rynku.