Ślub i przyjęcie weselne
9 maja 2020

Kategoria:
Rozrywka

Na co zwracać uwagę przy wyborze sali weselnej?

Ślub i przyjęcie weselne to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu. Jest to dzień pełen emocji, radości i wzruszeń. Wiele przyszłych par młodych czeka na ten dzień z niecierpliwością dokładnie się do niego przygotowując. Jedną z podstawowych kwestii podczas organizacji wesela jest wybór sali, który nie jest łatwy. Warto więc wiedzieć, na jakie elementy zwracać uwagę wybierając salę weselną.

Wielkość sali weselnej

Poszukiwania sali na przyjęcie weselne warto rozpocząć od określenia wielkości imprezy. Zatem jeżeli lista gości wynosi 200 osób, należy szukać odpowiednio dużej sali weselnej.

Wielkość sali pozwala na komfortowe usadzenie gości weselnych przy stołach. Jest to bardzo ważna kwestia, szczególnie podczas dużych przyjęć. Należy również pamiętać, aby zwrócić uwagę na to, czy parkiet oraz sala, na której będą rozmieszczone stoły są w jednym pomieszczeniu. Jeśli tak, to sprawdźmy, czy parkiet jest wyraźnie odznaczony oraz czy jest wystarczającej wielkości – mówi specjalista z Zajazdu Jonatan.

Jeśli sala będzie zbyt mała, goście nie będą mogli swobodnie siedzieć przy stole oraz tańczyć na parkiecie. Dlatego warto pytać menagera hotelu lub sali weselnej, ile maksymalnie osób może pomieścić. Menagerowie uczestniczą w organizacjach wielu przyjęć więc będą mogli szczerze i z praktycznego punktu widzenia doradzić parze młodej.

Cena za talerzyk

Wynajem sali weselnej to jeden z największych wydatków podczas przyjęcia. Ceny w hotelach i zajazdach są bardzo zróżnicowane. Przyjmuje się jednak, że cena jest określana za talerzyk, czyli za osobę. Cena talerzyka powinna jasno określać ilość posiłków, czyli dań ciepłych oraz pozostałych przekąsek.

Należy więc zwracać uwagę na to, co zawiera cena za talerzyk. W jednej ofercie może to być cena zawierająca napoje, alkohole, tort lub wiejski stół, z kolei w innej są ujęte jako dodatkowe opłaty. Warto również zapoznać się z opiniami w Internecie oraz na forach tematycznych na temat jakości serwowanej kuchni.

Dekoracja Sali

Istnieje wiele sal weselnych o bardzo różnym stylu wykończenia. Począwszy od stylu klasycznego, zamkowego, aż po rustykalny lub boho. Jeżeli para młoda chce urządzić przyjęcie weselne w konkretnym stylu, ważny będzie wystrój oraz dekoracja sali.

W ofertach niektórych hoteli można znaleźć dodatkową opcję, jaką jest dekoracje sali. Jednak zanim narzeczeni wybiorą takie rozwiązanie, warto zapytać, jakie usługi dokładnie obejmuje. W cenę mogą być wliczone kwiaty, dekoracje stołów lub dekoracyjne obrusy i okrycia na krzesła.