wieczne pióro
30 grudnia 2015

Kategoria:
Rozrywka

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie wiecznego pióra?

W dobie pisania wszelkich dokumentów na komputerze i możliwości sporządzania notatek na telefonie, rola wiecznych piór w codziennym użytku znacznie spadła. Nie używamy ich dużo, nadal pozostają jednak oznaką stylu i charakteru. Podpisywanie dokumentów jednorazowym długopisem nie sprzyja budowie odpowiedniego wizerunku, który jest przecież tak ważny w świecie biznesu czy polityki. Dlatego warto poświęcić chwilę na wybór pióra, które będzie odpowiadać naszym potrzebom.

Wygląd, czyli „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”

Pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze. Zgodnie z tą zasadą powinniśmy wybierać wieczne pióro tak, aby jednocześnie przyciągało wzrok, świadczyło o naszej klasie i korespondowało z całym naszym wizerunkiem. Z pomocą pióra jesteśmy w stanie po cichu przekazać partnerowi biznesowemu nasze przywiązanie do określonych wartości. Na rynku dostępnych jest wiele modeli piór, które różnią się od siebie wzorem, kolorystyką, użytymi do produkcji materiałami oraz grupą docelową. Warto poświęcić dużo uwagi i czasu na wybór modelu, który będzie reprezentował nasz gust i zaświadczał o świadomości własnego stylu.

Marka

Wybór marki pióra jest tak samo istotny, jak wybór marki każdej części garderoby lub samochodu – świadczy o naszej klasie. Nie znaczy to jednak, że jedynie najdroższe i najbardziej uznane marki, takie jak Parker czy Pelikan, będą nam dobrze służyć, wszystko zależy bowiem od tego, jaki wizerunek chcielibyśmy za pomocą kupionego pióra wykreować lub podtrzymać.

Funkcjonalność

Poza tym, ze pióro ma być reprezentatywne, powinno również być funkcjonalne i solidnie wykonane. Istnieje kilka czynników, które powinniśmy brać pod uwagę, m.in. wielkość stalówki (zależy od niej grubość kreski stawianej podczas pisania), materiał, z którego została wykonana (najczęściej spotykane to stal nierdzewna i złoto) oraz sposób napełniania (popularne obecnie pióra to te z wymiennymi nabojami, choć istnieje możliwość kupna pióra napełnianego pompką). Należy pamiętać, że również pióro wymaga od swojego właściciela odpowiedniej pielęgnacji i czyszczenia.

Wybór wiecznego pióra nie jest rzeczą najprostszą. Odpowiednio konserwowane i otoczone troską pióro będzie nam z powodzeniem służyć jako wizytówka przez wiele lat – dlatego tak ważne jest dokładne przemyślenie zakupu i korzystanie wyłącznie z usług zaufanych i profesjonalnych sprzedawców. Jednym z najlepszych na polskim rynku sklepów zajmujących się dystrybucją piór jest sklep Papier Nożyce – w jego ofercie znajdziesz m.in. pióra marek Parker, Waterman, Pelikan, Cross, Faber-Castell oraz Graf von Faber-Castell.