Motocyklem po Azji
20 marca 2020

Kategoria:
Rozrywka

Motocyklem po Azji. Które miejsca warto odwiedzić?

Motocykl to wspaniały środek transportu również wtedy, kiedy jego kierowca myśli o dalekiej podróży. Jeżdżąc maszyną na dwóch kołach, można wybrać się na drugi koniec świata i przeżyć niezapomniane przygody. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie takiej eskapady do nieco bardziej egzotycznych zakątków kuli ziemskiej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na motocyklu zwiedzić odległą Azję.

Piękne i pobudzające wyobraźnię góry

Niektórzy, myśląc o wyprawie do Azji, od razu mają przed oczami Himalaje. Góry te, to niemalże wizytówka i symbol tego kontynentu. Ich poznawanie może być jeszcze bardziej ekscytujące, jeżeli pasmo górskie będzie przemierzane motocyklem.

Trasa himalajska to droga, która prowadzi motocyklistów przez najwyższe przełęcze świata. Właśnie tam mają oni okazję jeździć szlakiem wiodącym przez Khardung La. Jest to najwyższa przełęcz na świecie, która została oddana do ruchu kołowego, a jej zdobycie to przeżycie, które robi niebywałe wrażenie.

Kierowcy mogą także poznać uroki całego regionu Ladakh. Rejon ten gwarantuje zapierające dech w piersiach widoki i możliwość odwiedzenia buddyjskich klasztorów. Będąc na motocyklowej wycieczce w Azji, nie można zapomnieć o wizycie nad malowniczymi jeziorami Pangong Tso i Tso Moriri.

Podróż w te azjatyckie góry wiąże się z dużą dawką wrażeń, ale także adrenaliny. Himalajska eskapada musi być więc zorganizowana tak, aby kierowców nie spotkały żadne niespodzianki na trasie.

Wybierając się w Himalaje, trzeba zadbać o to, aby poruszać się tam wyjątkową maszyną. Świetnie nadają się do tego motocykle Royal Enfield Himalaya przystosowane do jazdy w ciężkich, górskich warunkach. Oprócz tego wyprawie takiej musi przewodzić osoba świetnie znającą ten rejon Azji i mającą doświadczenie w prowadzeniu motocykla” – mówi ekspert z firmy Motobirds.

Wymagający Wietnam

Wycieczka motocyklowa do Azji może być niekiedy wyprawą, która wymaga specjalnych umiejętności oraz nieco odwagi. Właśnie tak jest w przypadku Wietnamu.

Trudno odmówić temu krajowi uroku. Piękne krajobrazy i zróżnicowana kultura nadają smak temu regionowi. Jednak jazda wąskimi, a co ważniejsze stromymi trasami wymaga od motocyklisty doświadczenia. Ponadto wybierając się do północnego Wietnamu, lęk wysokości należy zostawić w domu. Wietnam każdemu dostarczy niezapomnianych wrażeń. Będąc tam, koniecznie należy odwiedzić Zatokę Ha Long oraz rejon Ninh Binh.

Słynny Jedwabny Szlak

Trasa Jedwabnego Szlaku wiedzie przez Kazachstan oraz Kirgistan. Przemierzając go motocyklem, można podziwiać przyrodę, ale także lokalny koloryt. Motocyklistów zachwyci tamtejsza kuchnia, kultura, monumentalne jeziora i pustynne wydmy.