Leżak reklamowy
16 marca 2020

Kategoria:
Rozrywka

Leżaki reklamowe – gdzie się sprawdzają?

Leżaki reklamowe to nie tylko wygodne miejsca do siedzenia i leżenia, ale również oryginalna i mobilna forma reklamy, która w sposób nieświadomy dla obserwatora utrwala przekaz na nim umieszczony. Leżaki można rozstawiać wszędzie, kreując tym samym trudny do przeoczenia przekaz reklamowy, oddziaływający na potencjalnego klienta przez długie lata.

Dlaczego leżaki reklamowe są bardzo dobrym nośnikiem reklamowym?

Ze wszystkich stron i w każdej chwili jesteśmy bombardowani przekazami reklamowymi, którymi jesteśmy już zmęczeni i nie zwracamy na nie uwagi. Reklamodawcy coraz częściej sięgają do nośników reklamowych, które w mało inwazyjny sposób przekazują treści reklamowe.

Jak informuje przedstawiciel firmy Drzewna Spółdzielnia Pracy SPÓLNOTA: „Leżaki reklamowe z nadrukiem to dobry sposób na promocję marki, miejsca lub produktu. Jest jednocześnie jedną z nielicznych form reklamy, która spełnia również rolę praktyczną, ponieważ użytkownik zyskuje konkretną korzyść w postaci wypoczynku”

Ich głównym atutem jest możliwość przygotowania dowolnej treści reklamowej i to w dowolnych kolorach. Może być to hasło reklamowe, dane kontaktowe, czy logotyp, dzięki któremu leżaki reklamowe pełnią funkcję promującą firmę, markę lub miejsce. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu ekologicznych materiałów leżaki reklamowe idealnie wpisują się w ekologiczną strategię, spójną z założeniami CSR.

Gdzie możemy spotkać drewniane leżaki reklamowe?

Leżaki reklamowe kojarzą się z błogim, letnim wypoczynkiem, wakacjami i opalaniem na plaży. Ale to tylko część prawdy o tym, gdzie można spotkać leżaki. Zima to również czas na wykorzystanie reklamowego potencjału leżaków. Bary, restauracje i kawiarnie zlokalizowane w okolicach stoków narciarskich to idealne miejsca do odpoczynku po szusowaniu, łapania zimowej opalenizny, czy relaksowania się przy przepysznej kawie. Oczywiście lato to pora, która najbardziej sprzyja wykorzystaniu leżaków reklamowych na zewnątrz. Idealnym miejscem dla reklamy na powierzchni leżaka jest plaża, taras hotelowy lub restauracyjny, ale również otoczenie ośrodka wypoczynkowego, pensjonatu, wydarzenie kulturalne, pikniki firmowe oraz eventy na świeżym powietrzu. Leżaki reklamowe sprawdzają się również wewnątrz pomieszczeń – w salonach piękności, strefach wellness, miejscach do odpoczynku w biurach, oraz strefach relaksu na targach. Nie można zapomnieć o wykorzystaniu leżaków reklamowych w przestrzeni prywatnej. Obdarowany leżakiem klient, korzysta z niego na swoim tarasie, zabiera go nad jezioro i na działkę lub na grilla do znajomych, promując nieświadomie markę umieszczoną na leżaku. Żaden inny nośnik reklamowy tak skutecznie nie dociera do takiej ilości odbiorców zlokalizowanych w wielu miejscach.