sala weselna
1 listopada 2019

Kategoria:
Rozrywka

Kryteria wyboru sali weselnej

Organizacja przyjęcia weselnego to jedna z najważniejszych kwestii związanych ze ślubem. Same przygotowania w większości przypadków trwają nawet kilka lat. Wiąże się to przede wszystkim z koniecznością wczesnej rezerwacji terminów. Bardzo istotną kwestią jest zarezerwowanie odpowiedniej sali. Chociaż wybór w tym zakresie jest spory, to sama decyzja nie należy do najłatwiejszych. Na co zwrócić uwagę podczas rezerwacji lokalu?

Wielkość sali weselnej

Para Młoda podczas wyboru lokalu w pierwszej kolejności powinna wybrać taką salę, która będzie odpowiadała liczbie zaproszonych gości. W zbyt dużej sali weselnicy mogą czuć się nieswojo. Z kolei zbyt mała przestrzeń nie zapewni komfortowych warunków do biesiadowania i tańca.

Specjalista z firmy SALA Z KLASĄ zauważa: Najlepiej, jeżeli istnieje możliwość rozdzielania sali obiadowej z taneczną. Wówczas można mieć pewność, że w obydwóch przestrzeniach będzie odpowiednia ilość miejsca do zabawy oraz do odpoczynku i zjedzenia ciepłego posiłku. Nie zawsze jednak pozwala na to układ lokalu. Wówczas należy zwrócić uwagę na to, czy liczba zaproszonych gości będzie mogła swobodnie się poruszać,
a co najważniejsze tańczyć
.

Lokalizacja i odległość od miejsca ceremonii

Tym, czego nie należy lekceważyć, jest odległość lokalu od miejsca ceremonii – zwłaszcza, jeżeli sporo gości jest przyjezdnych i nie znają okolicy. Długi przejazd z kościoła do restauracji bywa także męczący dla samych Państwa Młodych. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto wybrać ten lokal, który znajduje się w najbliższej okolicy. Nie bez znaczenia będzie także otoczenie. Należy zwrócić uwagę, czy do dyspozycji gości będą:

  • ogród, gdzie mogą odpocząć,
  • plac zabaw dla dzieci,
  • inne atrakcje.

Zaleca się także sprawdzenie zabezpieczenia od pobliskich dróg, aby w razie nieuwagi weselników nie doszło do sytuacji, gdy pociechy znajdą się na ulicy.

Cena – optymalna do jakości

Organizacja wesela nie należy do najtańszych, dlatego podczas wyboru sali weselnej większość przyszłych Młodych Par zwraca uwagę na koszt za tak zwany „talerzyk” – czyli od osoby. Nie wszystkie oferty są takie same i mogą znacznie się od siebie różnić. Nie wszystkie ceny zawierają chociażby koszt tortu weselnego czy ciast. Warto zapytać również o kwestie napojów i alkoholu. W niektórych przypadkach konieczne będzie opłacenie „korkowego” za każdą butelkę alkoholu zakupionego we własnym zakresie. Może także zdarzyć się, że dany lokal nie przewiduje możliwości wniesienia własnych trunków, ale z kolei ma bardzo atrakcyjną ofertę hurtową – z niewielką marżą.

To, na co zwraca uwagę większość Państwa Młodych, to dodatkowe atrakcje dla swoich gości. Również w tej kwestii warto zapytać osobę odpowiedzialną za zarządzanie lokalem, czy istnieje możliwość ich organizacji w danym miejscu. Pozwoli to uniknąć rozczarowania
i poszukiwania alternatywy na krótko przed przyjęciem.