Święty Krzyż
24 września 2021

Kategoria:
Rozrywka

Kielce jako idealne miejsce na weekendowy wyjazd dla całej rodziny

Po wakacjach nie ma już śladu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by planować rodzinne, weekendowe wycieczki, podczas których można z powodzeniem poznawać nieodkryte dotąd zakątki Polski. Bez wątpienia, jednym z miejsc godnym zobaczenia są Kielce, położone w samym sercu Gór Świętokrzyskich. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w artykule. Zapraszamy do lektury.

Kielce są idealną destynacją na weekendowy wyjazd dla całej rodziny i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Moc atrakcji czeka tu nie tylko na żądnych przygód i wspaniałych widoków, podróżników, ale też na osoby, które wolą odpoczywać, zwiedzając miasto i okolice. Jako, że wspomniane Góry Świętokrzyskie to głównie niewielkie wzniesienia, nie ma przeciwwskazań, by na wycieczkę zabrać ze sobą, nawet mniejsze dziecko.

Wycieczka z dziećmi – o czym warto pamiętać?

Każdy wyjazd z dziećmi warto wcześniej rozplanować: poza miejscami godnymi zwiedzenia, warto również wybrać komfortowy hotel, w którym zostawicie swoje rzeczy i odpoczniecie po całodziennej wycieczce, jednocześnie ładując tak zwane „baterie” przed kolejnymi wojażami.

Doskonałym rozwiązaniem jest pobyt w Hotelu Uroczysko**** SPA & Business w Kielcach, oferującym nie tylko komfortowe noclegi, ale też basen, sauny, welness, SPA, grotę solną czy jacuzzi. Z myślą o najmłodszych gościach, hotel ma w swojej ofercie Kącik Zabaw, seanse bajkowe, szkółkę pływacką czy specjalny pakiet SPA for KIDS. Zatem nawet w sytuacji, gdy wycieczkowe plany pokrzyżuje Wam kapryśna pogoda, możecie cieszyć się wspólnymi chwilami, oddając się niczym nieskrępowanemu relaksowi w bliskim sąsiedztwie przyrody!

Kielce i okolice – miejsca warte zobaczenia

Kielce to doskonała baza wypadowa nie tylko w piękne i stare Góry Świętokrzyskie, to również miejsce bogate w liczne zabytki, znajdujące się w okolicznych miejscowościach. Co więc warto zwiedzić, będąc w Kielcach?

Góry Świętokrzyskie – pasma niewysokich wzniesień. Najpopularniejsze z nich to pasmo Łysogóry ze szczytami: Łysicą (614 m n.p.m.) i Łysą Górą, zwana też Świętym Krzyżem (595 m n.p.m.), z opactwem pobenedyktyńskim. Na szczytach pasma Łysogór rozciągają się tak zwane gołoborza, stanowiące rodzaj pokrywy stokowej w postaci skalnych rumowisk.

Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach – zbudowany w I połowie XVII wieku. Obecnie mieści się w nim Muzeum Narodowe w Kielcach.

Podczas weekendowej wycieczki do Kielc, można ponadto zwiedzić inne atrakcje, oferowane przez okoliczne miejscowości. Wśród nich warto wymienić choćby Zamek Królewski w Chęcinach czy Jaskinię Raj.