Grill przenośny
12 stycznia 2021

Kategoria:
Rozrywka

Kiedy grill przenośny to dobra alternatywa dla grilla stacjonarnego?

Grillowanie to bardzo popularny sposób spędzania wolnego czasu w gronie rodziny lub znajomych. Kojarzy się on z letnim sezonem, kiedy to można zorganizować grilla dla swoich bliskich w ogrodzie lub na działce. Na rynku znajdziemy grille przenośne oraz stacjonarne. Jeżeli chodzi o materiał, z jakiego są wykonane, mamy do wyboru grille żeliwne, metalowe, a także ceramiczne. Ze względu na sposób dostarczania ciepła, możemy wybrać grill węglowy, elektryczny bądź gazowy. Wybierając odpowiedni rodzaj grilla, warto zastanowić się nad tym, jak często grillujemy oraz w jakim miejscu zamierzamy to robić. Kiedy zdecydować się na grill przenośny?

Grille stacjonarne

Grille stacjonarne pełnią najczęściej nie tylko rolę użytkową, ale także dekoracyjną. Stanowią one atrakcyjny element zagospodarowania dużego ogrodu. Najczęściej mają one betonową zabudowę lub są wymurowane. Warto zdecydować się na postawienie takiego grilla w ogrodzie, jeżeli często grillujemy i lubimy przygotowywać ucztę dla większej liczby osób. Takie grille mają dużo miejsca na ruszcie oraz dodatkowe miejsce na popiół.

Grille stacjonarne są bardzo stabilne i masywne, w związku z czym nie da się ich łatwo przestawić. Właśnie dlatego, przed zamontowaniem grilla stacjonarnego należy dokładnie przemyśleć, w którym miejscu będzie najkorzystniej go ustawić.

Grille przenośne – zalety

Grille przenośne sprawdzają się zwykle w małych ogrodach, ponieważ nie potrzebują wiele miejsca, a także można je łatwo przechowywać.

Jak mówi specjalista z firmy zajmującej się m.in. produkcją przyborów do grilla marki LotusGrill: Dzięki korzystaniu z grilla przenośnego, nie musimy grillować cały czas w jednym miejscu. Możemy łatwo go przenieść, jeśli np. wiatr zacznie mocniej wiać lub jeśli w danym miejscu pojawi się cień. Takie grille są dosyć lekkie i mobilne, a także zajmują mało miejsca. Dzięki temu, możemy je zabrać w dowolne miejsce, co stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które często podróżują. Grill przenośny z łatwością zmieści się do samochodu osobowego.

Ekologiczne grille przenośne

Aby potrawy przygotowywane na grillu były zdrowe i smaczne, należy zadbać w szczególności o odpowiednią rozpałkę. W przeciwnym razie, wszelkie szkodliwe substancje mogą dostać się bezpośrednio do przyrządzanego jedzenia. Najlepszym i najbardziej ekologicznym wyborem będzie węgiel drzewny. Na rynku znajdują się różne grille na węgiel, które pozwolą uniknąć kłębów dymu oraz ryzyka pożaru. Pozwoli to na grillowanie nawet na balkonie lub w pomieszczeniu, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Oprócz tego, przyrządzone jedzenie będzie smaczne oraz zdrowe.

Grill przenośny może okazać się dobrą alternatywą dla grilla stacjonarnego w sytuacji, gdy nie grillujemy bardzo często lub nie mamy na tyle dużego ogrodu, aby postawić w nim murowany grill stacjonarny. Grille przenośne pozwalają także na wygodne transportowanie ich podczas podróży oraz na łatwe przechowywanie.