zabawki na plażę
24 lipca 2020

Kategoria:
Rozrywka

Jakimi zabawkami dziecko może się bawić na plaży?

Rodzinny wyjazd nad morze i czas spędzony z dziećmi na plaży na pewno wszystkim powinien przynieść dużo radości. Każde dziecko uwielbia przecież morze i zabawę na plaży, żeby jednak na pewno taki wspólny wakacyjny wyjazd mógł być dla wszystkich udany, konieczne jest zabranie ze sobą na plaże zabawek dla dzieci oraz zaplanowanie innych zabaw i innych rozrywek dla maluszków. W co można się bawić na plaży? Jakie zabawki będą odpowiednie do zabawy na plaży i w morzu?

Dlaczego tak ważne jest zapewnienie dzieciom dobrej zabawy na plaży?

Pomimo iż już sama obecność na plaży i bliskość morza jest dla dziecka dużą atrakcją, z którą przecież nie ma na co dzień do czynienia, konieczne jest jednak również odpowiednie zajęcie czasu spędzanego na plaży. Dziecko różni się od dorosłych przede wszystkim tym, że nie jest w stanie spędzić bezczynnie zbyt dużej ilości czasu, np. po prostu leżąc lub czytając czy przeglądając gazetę, lub książkę. Małe dzieci lubią przebywać  w ruchu lub zajmować się konkretnymi zadaniami, czyli zabawą. Jeżeli dziecko nie będzie miało zapewnionych zajęć, to bardzo szybko zacznie się nudzić i niestety nie tylko samo nie będzie potrafiło znaleźć sobie miejsca i zacznie być bardzo niespokojne, ale także będzie przeszkadzało opiekującym się nim rodzicom. Dlatego też zabranie ze sobą na plażę odpowiednich zabawek jest tak bardzo ważne. Jakie zabawki najlepiej się sprawdzą na plaży?

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów z internetowego sklepu z zabawkami Kraina Zabawy: Dobór odpowiednich zabawek dla dziecka na plaże powinien zależeć nie tylko od wieku dziecka, ale również od jego zainteresowań oraz od jego gustu. Nie każde dziecko będzie się chciało bawić takimi samymi zabawkami. Dokonując wyboru trzeba też jednak pamiętać o tym, żeby zabrać ze sobą tylko takie akcesoria, którym nic się nie stanie po kontakcie z wodą i  z piaskiem. Na plaże na pewno nie powinno się więc zabierać zabawek, które mają dużo ruchomych części i dużo dziurek, jeżeli bowiem przedostanie się do nich piasek, będzie nam go później bardzo trudno usunąć.

Rodzaje zabawek, jakie warto jest zabrać dziecku na plaże można podzielić na trzy grupy: zabawki dla niemowlaków, zabawki dla dzieci w wieku do 3 lat oraz zabawki dla dzieci w wieku powyżej 3 lat. Jakie zabawki najlepiej się sprawdzą?

Jakie zabawki zabrać na plaże dla dzieci w wieku niemowlęcym?

W przypadku dzieci w wieku niemowlęcym nie mamy zbyt dużego wyboru i na plaży zapewne będą się one bawiły takimi samymi zabawkami, jak w innych sytuacjach, czyli jak w domu, czy w parku. Bardzo małe dzieci, które nie potrafią jeszcze siadać na plaży będą się więc bawiły grzechotką, gryzakiem, będą słuchały pozytywki lub oglądały  kolorową książeczkę. Ważne jest to, żeby na wszelki wypadek zabrana na plażę książeczka była zabawką do wody, czyli żeby była odporna na jej działanie, ponieważ wtedy nie będzie ryzyka, ze się zniszczy. Więcej możliwości zabawy na plaży będzie miało dziecko, które już potrafi siadać.

Jakie zabawki na plażę dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat

Dzieci w tym wieku już nie tylko potrafią siadać, ale także powoli zaczynają chodzić. W związku z tym ich wymagania dotyczące zabawy na plaży na pewno będą dużo większe. Takie dzieci już nie tylko spędzają czas na kocyku lub w nosidełku, ale także chcą same eksplorować nieco otoczenie. Największą frajdę takim dzieciom na pewno jednak da zabawa w budowanie zamków i innych budowli z piasku, czyli zastosowanie najbardziej klasycznego rodzaju zabawek na plażę, czyli zestawu z wiaderkiem, grabkami i foremkami. Fajnym pomysłem będzie także zapewnienie dziecku na plaży konewki i sitka.

Jakie zabawki na plażę dla dzieci w wieku powyżej 3 lat?

W tym wieku dzieci zaczynają bardziej interesować się wodą niż piaskiem. Na pewno więc jeszcze chętniej będą się bawiły konewką. Chętnie będą próbowały puszczać na wodzie łódeczki oraz do niej wchodzić. Warto więc jest oprócz dobrego pilnowania dziecka w wodzie, zapewnić mu odpowiednie akcesoria ochronne, czyli np. naramienniki.

Dziecko w tym wieku na pewno też będzie starało się budować jeszcze bardziej skomplikowane zamki z piasku. Dobrym pomysłem do zabawy na plaży ze starszymi dziećmi jest również zabranie ze sobą latawca oraz zabawy z piłką.