wyjazd na wakacje
2 października 2021

Kategoria:
Rozrywka

Jakie kierunki wyjazdów zagranicznych najczęściej wybierają Polacy?

Wyjazdy zagraniczne cieszą się wśród Polaków dużą popularnością ze względu na wzrost dostępności tanich linii lotniczych, bogatej ofercie biur turystycznych, a także polepszenie sytuacji społeczno-ekonomicznej. Ponad połowa z Polaków podróżujących za granicę wyrusza właśnie w celach turystycznych i wypoczynkowych.  W jakie miejsca dokładnie?

Rodzaje popularnych kierunków zagranicznych Polaków

Polacy znacznie częściej wybierają ciepłe kraje, w których można korzystać z uroków morskich kąpieli. Najczęstszym wyborem wśród naszych rodaków od lat jest Turcja. Ten malowniczy kraj, jako jeden z nielicznych pozwala odejść od płatności walutą Euro. W Turcji obowiązującą walutą jest lira turecka, która z roku na rok kusi Polaków korzystnym kursem. Na urlop w tym kraju można zdecydować się od kwietnia do października. Na równi z Turcją na szczycie popularnych kierunków znajduje się malownicza Grecja. Zwykle Polacy podróżują do Aten, Heraklionu i Korfu. Zalety tego miejsca doceniają w szczególności miłośnicy wakacji w stylu siga-siga (powoli-powoli). Wypoczywając, można zwiedzić wiele najpiękniejszych w Europie plaż i zabytków greckiego świata. Właśnie dlatego z usług Agencji Turystycznej ITA w Białymstoku korzysta tak wielu miłośników zagranicznych wyjazdów, którzy cenią sobie komfortowy wypoczynek za granicą.

Wzrost rezerwacji wycieczek zagranicznych dotyczy także Bułgarii. Na popularność wpływa przede wszystkim kusząca cena samego wyjazdu. Średni koszt wakacji na osobę w Bułgarii wynosi zaledwie 1600 – 1800 zł. Cena ta jest porównywalna do wypoczynku nad Bałtykiem. Najpopularniejsze kurorty to bez zmian Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Przeloty między Polską a Bułgarią wynosi około 2 godzin, co stanowi spore udogodnienie, w szczególności gdy wakacje planuje się z dziećmi. Można tu liczyć na komfortowy wypoczynek w konkurencyjnych cenach. Dodatkowo miejscowa turystyka zapracowała na to, aby rywalizować z najpopularniejszymi europejskimi kierunkami urlopowymi.

Czy warto korzystać z agencji turystycznych?

Polacy, wybierając się na wakacje coraz częściej korzystają z licznych udogodnień, jakie proponują agencje i biura turystyczne. Często takie miejsca oferują wiele wycieczek zagranicznych i pełną organizację, co jest dużym ułatwieniem, ponieważ nie trzeba martwić się o nic – od rezerwacji biletów lotniczych, aż po posiłki w hotelu. Pracownicy biur dbają o to, żeby Klienci mogli odkrywać coraz więcej ofert, dlatego wprowadzają nowe, ciekawsze kierunki wyjazdów. To biura podróży dokonują wszelkich formalności związanych z organizacją wyjazdu tak, aby można było się w pełni zrelaksować i cieszyć upragnionym wyjazdem.