meski zegarek
7 czerwca 2016

Kategoria:
Rozrywka

Jaki zegarek wybrać na prezent dla mężczyzny?

Zegarek na rękę to ponadczasowy prezent idealny. Piękny i solidny model zegarka przyjęło się traktować jak elegancką biżuterię męską. Markowy zegarek to synonim prestiżu, a taki prezent z pewnością zostanie doceniony. Czym kierować się podczas wyboru, aby na pewno trafić w oczekiwania obdarowywanego?

Wybór prezentu to zawsze trudna decyzja. Dopasowanie zegarka na rękę w czyimś imieniu wymaga głębokiego zastanowienia, przy czym estetyka nie jest tu jedynym czynnikiem koniecznym do rozważenia – w temat wprowadza nas ekspert z Salonu Jubilerskiego Magar. Jakie decyzje musimy podjąć w tej sytuacji?

Zegarek zgodny z osobowością

Najważniejszą rzeczą, o jakiej musimy pomyśleć, jest styl bycia i ubioru mężczyzny, dla którego kupujemy zegarek. Dla osoby spędzającej większość czasu w biurze i na spotkaniach biznesowych ograniczamy wybór do zegarków klasycznych; mężczyźni o luźniejszym stylu bycia z pewnością docenią funkcjonalny zegarek sportowy. Jeżeli natomiast nie zależy nam na tym, by zegarek był noszony na co dzień, a wiemy, że może przydać się na specjalne okazje, wybieramy spośród luksusowych zegarków wieczorowych.

Mechanizm zegarka

W przypadku zegarków sportowych, sprawa mechanizmu jest prosta, ponieważ z reguły posiadają one napęd kwarcowy. Jeżeli jednak decydujesz się na klasyczny zegarek ręczny, stajesz przed kolejnym wyborem. Tradycyjne zegarki mogą posiadać napęd mechaniczny, ceniony przede wszystkim przez osoby interesujące się żywo tematyką chronometrów. Mówi się o nich, że posiadają duszę, co dla wielu jest argumentem wystarczająco ważnym, by zapomnieć o niedogodności, jaką niewątpliwie jest konieczność regularnego nakręcania zegarka. Jeśli jednak podchodzisz do sprawy przede wszystkim praktycznie, możesz kupić klasyczny w stylu zegarek z napędem kwarcowym

Funkcjonalność zegarka

O tym, czy zegarek będzie dobrym prezentem, decyduje nie tylko jego wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność. Tę możesz ocenić już na pierwszy rzut oka. Czy wskazówki i cyferblat są na tyle wyraźne, by umożliwiać szybkie odczytanie godziny? Czy pasek jest wykonany z przyjemnego materiału, a koperta nie jest za duża lub za mała? Czy zegarek można łatwo ustawić, a więc czy jego obsługa jest intuicyjna? Odpowiedzi na te pytania muszą być twierdzące – twierdzi ekspert z Salonu Jubilerskiego Magar. Jeżeli masz wątpliwość w którymkolwiek z tych aspektów, szukaj dalej, obecnie wybór jest olbrzymi.

Kolejnym ułatwieniem w podjęciu ostatecznej decyzji jest wstępny wybór marki zegarka. Kolekcje większości cenionych producentów zegarków naręcznych są często prezentowane na stronach sklepów internetowych, gdzie na spokojnie możesz zorientować się w ofercie, a może nawet dyskretnie podpytać, co przyszły obdarowany myśli o konkretnych modelach.