29 kwietnia 2020

Kategoria:
Rozrywka

Jak zorganizować udaną imprezę okolicznościową?

Jubileusze, urodziny, komunie oraz chrzciny to tylko przykłady imprez okolicznościowych, które można zorganizować w domu lub w wynajętym lokalu. Do zadań organizatora należy zarówno wybór odpowiedniego miejsca imprezy, jak i zapewnienie zaproszonym gościom jedzenia oraz atrakcji. Podpowiadamy, jak zorganizować udaną imprezę okolicznościową.

Wybór miejsca imprezy

Kluczowym elementem w planowaniu imprezy okolicznościowej jest wybranie lokalizacji, w której odbędzie się zaplanowane przyjęcie. Może mieć miejsce zarówno w domu organizatora, jak i w przeznaczonej do tego sali w hotelu, czy zajeździe. Impreza okolicznościowa wiąże się z koniecznością przystosowania wybranego pomieszczenia do przyjęcia gości, do czego potrzebna będzie między innymi odpowiednia ilość siedzeń.

Im więcej osób ma pojawić się na danej uroczystości, tym lepszym rozwiązaniem będzie urządzenie imprezy w wynajętej sali. Pozwoli to na zapewnienie komfortu wszystkim gościom podczas spożywania posiłków lub tańczenia, a także odciąży organizatora z dodatkowych obowiązków w postaci przygotowywania dań dla dużej liczby osób, czy sprzątania po całej uroczystości.

Zapewnienie posiłków i poczęstunku

Ważnym aspektem w organizacji udanej imprezy okolicznościowej jest także należyta obsługa. Osoba planująca przyjęcie powinna zapewnić gościom poczęstunek, a także przewidzieć w planie imprezy miejsce na podanie ciepłego posiłku. Ich rozdawaniem można zająć się samemu, jeśli przyjęcie odbywa się w domu lub skorzystać z obsługi pracującej w wynajętym lokalu.

Jak podkreśla ekspert reprezentujący Zajazd Leon:

Dania podawane w wynajętej sali będą przygotowane przez pracującą w zajeździe lub hotelu obsługę. Wybór konkretnego menu pasującego do stylu imprezy w każdym z tych przypadków zależy jednak od wizji organizatora.

Przyrządzanie dań przez zatrudnionych na sali kucharzy pozwala na zaoszczędzenie czasu przeznaczonego na przygotowanie przyjęcia, co także zmniejsza wysiłek włożony przez organizatora w imprezę. Co więcej, posiłek w wynajętej sali bardzo często składa się z wielodaniowego obiadu, a także różnych ciast oraz deserów, co pozwoli na trafienie w gust wszystkich gości.

Zaplanowanie atrakcji

Istotnym elementem związanym z organizacją imprezy okolicznościowej są także atrakcje. Warto zaplanować kilka zabaw, które pozwolą na integrację zebranych na przyjęciu gości. Mogą być to zarówno tańce na wyznaczonym do tego parkiecie, konkurs karaoke, jak i mini turnieje w popularne gry, na przykład w golfa lub turniej rzutów karnych. Organizując zabawę, warto zwrócić uwagę na upodobania zaproszonych gości. Nie należy wybierać atrakcji mogących wpłynąć na powstanie negatywnych emocji i generujących niepotrzebne nieporozumienia.