Udana impreza integracyjna
10 lutego 2020

Kategoria:
Rozrywka

Jak zorganizować udaną imprezę integracyjną?

Imprezy integracyjne nie tylko umacniają więzi, ale także skutecznie rozładowują stres i napięcie. Jeśli więc widzisz, że pracownicy oddalają się od siebie, narastają między nimi konflikty i… po prostu mają „dosyć” – najwyższa pora na przyjęcie tego typu. Wspólny wypad na miasto, a może dłuższa podróż połączona z atrakcjami turystycznymi? Czemu nie! Jak więc zorganizować najlepszą imprezę integracyjną, która będzie wspominana przez lata?

Impreza integracyjna – jak ją zorganizować?

Najważniejsze jest rozładowanie napięcia i negatywnych emocji, które się gromadzą podczas pracy. Ponadto przyjaźnie nastawieni pracownicy chętniej idą do zakładu, lubią swoje obowiązki i są zdecydowanie wydajniejsi oraz efektywniejsi. Imprezy integracyjne raz na jakiś czas są dodatkową formą rozrywki, uatrakcyjniającą codzienność. Jak więc powinny one wyglądać?

  • Określenie celu – szalona noc na mieście, weekendowy wypoczynek w spokojnej okolicy, a może kilkudniowy wypad nad morze? Najważniejszy jest rodzaj imprezy. Warto wziąć pod uwagę zdanie pracowników. Która opcja będzie dla nich najciekawsza, jak chcieliby spędzić ten czas, czy będą w stanie wyjechać na dłuższy okres, czy wystarczy jednodniowa impreza? Na te pytania warto sobie odpowiedzieć już na początku.
  • Wybór odpowiedniego organizatora – samodzielna organizacja eventu tego typu oznacza mnóstwo pracy. Rezerwacje, dojazdy, jedzenie, dodatkowe atrakcje… warto takie obowiązki oddać prawdziwym fachowcom, czyli postawić na profesjonalną organizację imprezy firmowej, która będzie dopięta na ostatni guzik. Specjaliści według Twoich wytycznych zadbają o najdrobniejszy szczegół – zorganizują nawet konkursy i tematyczne wieczory.
  • Jedzenie – warto zadbać o najlepsze dania i przekąski. Najedzeni pracownicy to szczęśliwi pracownicy. Catering, bar, stół szwedzki – każde rozwiązanie będzie dobre, jeśli nie zapomnisz o urozmaiconym menu. Poszerz je o potrawy bezglutenowe, bez laktozy oraz wege. Osoby, które nie mogą spożywać konkretnych pokarmów, będą zachwycone – i docenią Twoje starania.

O czym jeszcze pamiętać przy organizacji imprezy integracyjnej?

Przede wszystkim o atrakcjach! Nie chodzi tylko o suto zakrapianą imprezę. Równie istotne są konkursy, zabawy i tematyczne wieczory. Jak mówi specjalista z firmy PESTKA EVENT, ciekawym urozmaiceniem będą wieczory w stylu np. Casino Royale, Powrót do PRL-u, Gwiazdy Hollywood czy Impreza na bezludnej wyspie. Profesjonalni organizatorzy przyjęć integracyjnych zapewniają scenografię, rekwizyty, mają nawet swoich aktorów.

Oryginalnym rozwiązaniem będą też animacje i warsztaty dla dorosłych. Kursy o zdrowym odżywianiu, warsztaty pierwszej pomocy medycznej czy zajęcia taneczne to nie lada frajda.