impreza firmowa
9 kwietnia 2022

Kategoria:
Rozrywka

Jak zorganizować udaną imprezę firmową?

Najskuteczniejszym sposobem integracji pracowników jest zorganizowanie dla nich imprezy. Ciekawe eventy to nie tylko doskonała forma uczczenia ważnego dla firmy wydarzenia, ale również pomysł na poznanie ze sobą zespołu. W ten sposób osoby zatrudnione w przedsiębiorstwie mogą pozwolić sobie na chwilę wytchnienia i oderwania się od codziennych obowiązków. Jak zorganizować udaną imprezę?

Organizacja imprezy firmowej od postaw

Przygotowania do imprezy firmowej należy rozpocząć od określenia jej charakteru. Możliwości w tym zakresie jest naprawdę sporo. Przyjęcie może mieć charakter formalny, gdzie omawiane będą np. wyniki finansowe firmy oraz dalsze perspektywy na rozwój przedsiębiorstwa, a dopiero później nastąpi część rozrywkowa. Może być to również spotkanie bardziej nieformalnie. Specjaliści z firm zajmujących się organizacją imprez, takich jak Imprezart, zaznaczają, że określenie celu organizowanej imprezy to połowa sukcesu.

Ustalenie szczegółów imprezy integracyjnej

Przed przystąpieniem do planowania imprezy firmowej ważnym krokiem jest ustalenie budżetu. Dysponując stosunkowo niewielką kwotą, możliwe jest zorganizowanie niezapomnianego przyjęcia dla pracowników. Wszystko jednak musi być odpowiednio wcześnie zaplanowane. Oczywiście im większy budżet, tym więcej możliwości.

Dobrym posunięciem jest zorganizowanie wśród pracowników ankiety dotyczącej ich oczekiwań względem spotkania. Warto również uwzględnić porę roku. Jest to niezwykle istotny czynnik, szczególnie kiedy planuje się wydarzenie plenerowe lub część atrakcji ma odbywać się na świeżym powietrzu. Zawsze należy mieć wówczas także plan awaryjny na wypadek złej pogody. Wówczas firmowa impreza integracyjna z pewnością będzie udana.

Ciekawa i dopracowana w szczegółach impreza firmowa – czyli jaka?

Jednym z niskobudżetowych sposobów organizacji imprezy firmowej jest oddelegowanie do tego zadania pracowników np. tych, którzy zgłoszą się na ochotnika. Będą oni odpowiedzialni między innymi za:

  • przygotowanie umów z podwykonawcami,
  • zorganizowanie cateringu,
  • ustalenie atrakcji.

Takie rozwiązanie jest wygodne, jeżeli w firmie zatrudnionych jest kilkanaście osób. W przypadku większych przedsiębiorstw zaleca się skorzystanie z zewnętrznych podmiotów. Wówczas można być pewnym, że wszystko zostanie dopięte na tak zwany ostatni guzik. Sami pracownicy nie będą także musieli obawiać się, że spoczywa na nich pewna odpowiedzialność. Wyluzują się więc z resztą swojego zespołu, a o to właśnie chodzi podczas takich wydarzeń.