szczyrk
29 listopada 2019

Kategoria:
Rozrywka

Jak zorganizować sobie tani nocleg w górach?
5 (100%) / 1 głosów

Jak zorganizować sobie tani nocleg w górach?

Niejedna osoba marzy o komfortowym, błogim wypoczynku, z dala od zgiełku miasta. Ta potrzeba uwidacznia się szczególnie w późniejszych latach życia, gdy pojawiają się dzieci i coraz trudniej jest znaleźć idealną lokalizację urlopową. Rodzinne wakacje w malowniczym górskim otoczeniu, a do tego w atrakcyjnej cenie? To możliwe. Z tego artykułu dowiesz się, gdzie szczególnie warto się zatrzymać, będąc w Szczyrku.

Hotel czy apartament rodzinny?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepiej rezerwować pobyt w hotelu w centrum turystycznych atrakcji, czy może lepiej skusić się na zaciszny apartament na uboczu.

Wszystko zależy, rzecz jasna, od indywidualnych preferencji. Jednak pary i rodziny z dziećmi chętniej skłaniają się ku drugiej opcji. W ulokowanym w spokojnej okolicy apartamencie można w spokoju oddać się ulubionym czynnościom, i to w kameralnej atmosferze.

Zaciszny prywatny apartament turystyczny będzie stanowił odpowiedź na potrzeby tych osób, które chcą podziwiać górskie widoki i oddawać się typowo górskim aktywnościom – spacerować po szlakach turystycznych (w sezonie letnim) i jeździć na nartach (zimą).
W takich miejscach lepiej można odczuć atmosferę polskich gór i odczuwać głęboką więź
z naturą.

Na co zwracać uwagę przy wyborze noclegu?

Oczywiście lokalizacja to nie wszystko. Równie ważne są dostępne w danym miejscu udogodnienia. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób podróżujących z dziećmi – najmłodszym turystom także należy się wypoczynek.

Dużo ciekawych opcji oferuje ośrodek Family Relax w Szczyrku. Turyści mają tam do wyboru dwie wille: Widok i Relax.  W każdym z tych obiektów znajdują się wyjątkowo komfortowe apartamenty 2-, 3- lub 4-osobowe. W zależności od wybranej opcji goście mają do dyspozycji między innymi aneks kuchenny, jacuzzi i saunę. Oczywiście każdy apartament wyposażony jest w prywatną łazienkę, a z wielu pokoi rozciąga się zapierający dech
w piersiach widok na najpiękniejsze pasma Beskidu Śląskiego.

Jeśli podróżujesz z dziećmi, to szczególnie zwracaj uwagę na udogodnienia opracowane z myślą o najmłodszych gościach: pokoje zabaw, pokój relaksu z kominkiem, plac zabaw, bliskość atrakcji dla dzieci (np. wyciągi narciarskie specjalnie dla nich) itd. To wszystko pozytywnie wpłynie na ich komfort i zadowolenie z pobytu.

Gdzie szukać tanich noclegów?

W polskich górach istnieje sporo ciekawych opcji noclegowych, ale nie wszystkie są atrakcyjne pod kątem ceny za pobyt. Jednym z wyjątków jest wspomniany wyżej ośrodek Family Relax, który oferuje korzystne pakiety wypoczynkowe w górach. Szczególnie opłaca się zaplanować urlop w Szczyrku w okresach świątecznych i w czasie długich weekendów – wówczas znacząco obniża się cena za dobowy pobyt. Opłacalne będzie również wykupienie dłuższych turnusów urlopowych, najlepiej powyżej czterech nocy.

Tygodniowy lub dwutygodniowy urlop w Szczyrku to fantastyczna opcja wypoczynkowa – zwłaszcza, że region oferuje szereg ciekawych atrakcji.