8 października 2019

Kategoria:
Rozrywka

Jak zorganizować pokaz fajerwerków?

Pokaz sztucznych ogni to wyjątkowy moment wielu ważnych imprez, ślubów i jubileuszów. Często to właśnie ta chwila zapada gościom w pamięć najbardziej. Pokazom fajerwerków może towarzyszyć nastrojowa muzyka i dodatkowe efekty wizualne, co tylko podniesie jakość doświadczeń. Aby zorganizować taki pokaz fajerwerków, nie potrzeba zezwolenia. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Zobacz, o czym mowa.

Czym jest pokaz fajerwerków?

Sztuczne ognie to nic innego jak wyroby pirotechniczne stosowane przede wszystkim do celów widowiskowych. Historia fajerwerków sięga starożytności, a skład materiałów pirotechnicznych niewiele zmienił się na przestrzeni wieków.

„Pokazy sztucznych ogni towarzyszyły ludziom od tysiącleci. Były organizowane w celu uczczenia zmarłych, świętowania wygranych wojen, zaślubin czy narodzin dzieci. W dawnych wierzeniach ludowych przywoływały szczęście i przepędzały złe duchy. Dziś również uwielbiamy pokazy sztucznych ogni, jednak traktujemy je najczęściej jako dodatek do wspaniałej imprezy lub podniosłej uroczystości” – opowiada o historii pirotechniki ekspert z firmy POL-EXPANCE.

Pokaz fajerwerków to symultaniczne odpalenie kilku zestawów fajerwerków, w taki sposób, aby wywołały określony efekt świetlny i dźwiękowy.

Jak zorganizować pokaz sztucznych ogni?

Istnieją dwie możliwości zorganizowania prywatnego pokazu fajerwerków:

W przypadku korzystania z usług specjalistów, wszystkie jego elementy, tj. ognie, muzyka, fajerwerki i inne efekty są dokładnie uzgadniane z klientem, a jego zadaniem jest tylko zebrać znajomych w wyznaczonym miejscu i podziwiać widowisko.

Wybór samodzielnego przygotowania pokazu jest nieco trudniejszym zadaniem. Po pierwsze pokaz można zorganizować na prywatnej posesji, bądź po uzyskaniu zgody właściciela. Kolejnym warunkiem jest zachowanie bezpiecznego odstępu widowni. Fajerwerki powinny znajdować się minimum 25 metrów od obserwatorów. Dobrą sugestią jest też zaplanowanie widowiska przed godziną 22. W innym razie, w przypadku zgłoszenia, policjant może wystawić organizatorowi  mandat za zakłócanie ciszy nocnej.

Pokazy fajerwerków to często zjawiskowe wydarzenia, które na długo zapadają w pamięć. Organizując takie widowisko, można postarać się połączyć je z odpowiednią muzyką i dodatkowymi efektami. W takim przypadku gościom z pewnością przypadnie pokaz do gustu
i zostaną mile zaskoczeni. Bezwzględnie należy natomiast zadbać o bezpieczeństwo własne i obserwatorów.