Organizacja wesela
9 maja 2020

Kategoria:
Rozrywka

Jak zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze przy organizacji wesela?

Organizacja wesela to wymagające przedsięwzięcie stanowiące często jedno z najważniejszych wyzwań zarówno dla narzeczonych, jak i rodziców młodej pary. Podczas planowania należy pamiętać o wielu elementach, co sprawia, że całe przedsięwzięcie zajmuje dużo czasu i powoduje spory stres. Z roku na rok rosną także koszty usług weselnych. Podpowiadamy, jak można zaoszczędzić czas, nerwy oraz pieniądze podczas organizacji tego wyjątkowego przyjęcia.

Nieoceniona pomoc

Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie czasu oraz nerwów przy organizacji wesela jest skorzystanie z pomocy profesjonalnych konsultantów ślubnych, którzy posiadają szeroką bazę sprawdzonych podwykonawców. Dzięki temu młoda para nie będzie narażona na wybór nieodpowiedzialnych zleceniobiorców, którzy odstąpią od umowy na kilka dni przed weselem. Wedding plannerzy dzięki swojemu doświadczeniu przedstawią modne, ciekawe i praktyczne rozwiązania, o których można nie pomyśleć, organizując takie przyjęcie pierwszy raz w życiu.

Ekspert z firmy Gala Perfekcyjne podkreśla: Największy stres zwykle pojawia się w dniu ślubu. To wtedy poza emocjami związanymi z samą ceremonią pojawia się napięcie, czy wszystko odbędzie się zgodnie z planem oraz czy wszyscy goście będą zadowoleni. Dzięki obecności konsultanta, który koordynuje przebieg wesela zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem, młoda para może skupić się jedynie na pięknie tego wyjątkowego dnia.

Odpowiednia data

Wybór właściwej daty ceremonii może pozwolić zaoszczędzić sporo nerwów. Jeśli okaże się, że do wyznaczonego dnia wesela jest jeszcze wystarczająco dużo czasu, będzie można zaplanować spokojną organizację wszystkich elementów uroczystości bez zbędnego pośpiechu. Pozwoli to na zapoznanie się z ofertą większej ilości dostawców, którzy będą jeszcze dysponowali wolnym terminem.

Dodatkowo data ślubu może również pomóc w znacznym obniżeniu kosztów imprezy. Jeśli wesele ma odbyć się już za kilka miesięcy, wszelkie koszty organizacji będą dużo większe niż w przypadku uroczystości rezerwowanych z większym wyprzedzeniem.

Istotny jest również dzień tygodnia, w którym odbędzie się ślub. Na przykład wybór piątkowego terminu umożliwia zdobycie usług tej samej klasy, ale w niższej cenie niż ta proponowana dla sobotnich przyjęć.

Przemyślana liczba gości

Ustalenie liczby gości często stanowi jeden z kluczowych elementów, które decydują o kosztach organizacji wesela. Im więcej gości, tym oczywiście koszty sali, jedzenia i alkoholu są większe.

Warto również podkreślić, że więcej gości to także więcej czasu, który trzeba poświęcić na ich zapraszanie oraz nerwy związane z ostatecznym potwierdzeniem przez każdego gościa przybycia do wyznaczonego terminu. Warto więc zastanowić się wspólnie, czyja obecność będzie dla młodej pary ważna tego dnia i nie ulegać presji zaproszenia całej rodziny i wszystkich znajomych.