wczasy za granicą
21 lipca 2019

Kategoria:
Rozrywka

Jak załatwić sobie tanie wczasy za granicą?

Z roku na rok rośnie liczba Polaków spędzających wczasy za granicą. Popularność takich wyjazdów wynika przede wszystkim z przewidywalnej pogody – w Grecji, Hiszpanii czy we Włoszech można liczyć na znacznie więcej słonecznych dni niż w Polsce. Zainteresowanych wakacjami w ciepłych kurortach byłoby znacznie więcej – przeszkodą jest przede wszystkim cena. Poznaj więc sprawdzony sposób na tanie wczasy za granicą.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Polską Izbę Turystyki, w 2018 roku zainteresowanie zorganizowanymi wyjazdami wakacyjnymi wzrosło o ok. 20% w porównaniu z rokiem poprzednim. Ulubionymi kierunkami Polaków od lat są: Grecja, Turcja, Bułgaria, Hiszpania. Część rodaków wybiera jeszcze bardziej egzotyczne zakątki, ale takie wyjazdy wiążą się z dość wysokimi cenami. Jednak niezależnie od obranego kierunku, tanie wczasy za granicą są możliwe. 

Skorzystaj z oferty przedsprzedażowej

First minute to jeden ze sposobów na organizację wakacyjnego urlopu w cenie niższej niż katalogowa. Oznacza bowiem rezerwację wyjazdu z dużym wyprzedzeniem, np. jeszcze w miesiącach zimowych. Dzięki temu podróżujący mogą liczyć na spore zniżki, które sięgają rzędu nawet 20-30%.

Z wyjazdami first minute jest jednak pewien problem. Rezerwacja z dużym wyprzedzeniem wiąże się z pewnym ryzykiem. Nikt nie jest w stanie przewidzieć zdarzeń losowych, dlatego nieoczekiwany wypadek lub brak urlopu w wyznaczonym terminie uniemożliwia wyjazd. Aby uchronić się finansowo przed takimi przykrymi niespodziankami, warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki.

Skorzystaj z oferty last minute

– Wycieczki last minute cieszą się ogromną popularnością, ponieważ to jeden z najlepszych sposobów na tanie wczasy za granicą. Rezerwacja w ostatniej chwili pozwala sporo zaoszczędzić – nawet 50% pierwotnej ceny. Obniżka jest tym większa, im mniej czasu pozostało do wyjazdu – informuje pracownik agencji turystycznej KOS.

Oferta last minute to świetna opcja dla osób, które poszukują tanich wakacji za granicą. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wyjazd może odbyć się w każdej chwili – już nawet tego samego dnia, w którym wykupywana jest wycieczka. Należy także mieć świadomość, że takie oferty mają ograniczoną liczbę miejsc – ciężko więc będzie wybrać się na wczasy z dużą grupą znajomych.

Organizacja wyjazdu samodzielnie

Organizacja wczasów za granicą we własnym zakresie tylko pozornie może być tańsza. Co prawda samodzielnie decydujesz o jakości obiektów noclegowych czy środku transportu, więc na tym polu jesteś w stanie poczynić oszczędności. Warto jednak pamiętać, że biura podróży – z uwagi na organizację wyjazdów grupowych – mogą liczyć na większe zniżki, co przekłada się na lepszą cenowo ofertę.