strój na Halloween
14 października 2021

Kategoria:
Rozrywka

Jak wybrać strój na Halloween, którym dziecko zaszokuje koleżanki i kolegów?

Wybranie stroju na Halloween dla dzieci to nie lada zadanie. Dzieci bywają wyjątkowo kreatywne w swoich pomysłach i chcą zaszokować swoich rówieśników. Najmłodsi decydują się raczej na stonowane kreacje w stylu księżniczek i rycerzy. Starsi mogą przebierać wśród strasznych kostiumów. Jak wybrać kreatywny i oryginalny strój dla dziecka na Halloween?

Niepowtarzalny kostium dla dziecka

Halloween jest oryginalnym i niepowtarzalnym świętem. Niektóre osoby przygotowują się do niego przez wiele miesięcy. Przebrania na Halloween wymagają sporo kreatywności.

Dziewczynki, które chcą połączyć styl księżniczki z horrorem, mogą wybrać strój upiornej księżniczki. Wystarczy wybrać ciekawą sukienkę, a także wykonać odpowiedni, własnoręczny makijaż.

Chłopcy najczęściej wybierają kostiumy czarnoksiężników, szkieletów i zombie. Potrzebne są akcesoria: trupia czaszka, pluszowy czarny kot, zęby wampirze, skrzydła nietoperza. Niektóre z pociech decydują się na mniej straszne przebrania, ale takie, które wyrażają ich aktualne potrzeby i osobowość, np. bohaterów Marvela.

Gdzie można zdobyć strój na Halloween?

Stroje na Halloween można wypożyczyć, uszyć własnoręcznie lub zakupić w specjalistycznym sklepie. Przykładem miejsca, w którym można nabyć dobrej jakości kostiumy i akcesoria, jest sklep MIXPARTY z Bydgoszczy. Asortyment wiąże się nie tylko z październikowym świętem. Obejmuje też m.in. Boże Narodzenie, Andrzejki.

Co zrobić, gdy brakuje czasu na zrobienie stroju?

Jeśli rodzice i dzieci nie mają już dużo czasu na kompletowanie przebrania, można spróbować postawić jedynie na jedno rozwiązanie – maskę. Owe elementy wykonuje się z papieru, lateksu lub filcu. Przedstawiają one różne postacie, np. wampira, zombie, czarownicę. Na półkach sklepowych często można odnaleźć także maski halloweenowe inspirowane postaciami z filmów, seriali.

Stroje na Halloween a budżet domowy

Wydawać się może, że przygotowania do Halloween pochłoną dużo pieniędzy. Nic bardziej mylnego. Strój na Halloween nie musi być drogi. Wszystkie zestawy, peruki, maski, akcesoria można zakupić od kilkunastu złotych. Dużą rolę odgrywają właśnie gadżety. Główny kostium można zrobić samemu, wykorzystując starą odzież. Najważniejsze jest odpowiednie udekorowanie kostiumu, a także wykorzystanie niezliczonych gadżetów, które urealnią strój. Przykładem takich akcesoriów jest np. szczęka wampira, skrzydła nietoperza.

Halloween nie omija żadnej grupy wiekowej. Często wśród asortymentu specjalistycznych sklepów z kostiumami można odnaleźć przebrania nie tylko dla dzieci i dorosłych, ale też niemowlaków.