kadzidla do medytacji
14 sierpnia 2021

Kategoria:
Rozrywka

Jak wybrać odpowiednie kadzidła do medytacji?

Kadzidła nie są używane na co dzień przez większość ludzi. Kojarzą się z orientalnymi, egzotycznymi klimatami. Znacznie częściej użytkowane są podobne olejki eteryczne, wykorzystywane szeroko w aromaterapii. W ostatnich latach rośnie jednak popularność tematów związanych z Dalekim Wschodem i wszystkimi elementami związanymi z tą krainą. Joga podbija świat, a medytacja jest coraz częściej praktykowana przez zwykłych ludzi. Kadzidła stanowią ułatwienie w medytacji.

Jak działają kadzidełka?

Kadzidełka mają określone aromaty. Zapach wydobywający się z nich pochodzi nie tylko z pieczołowicie dobranej kompozycji olejów, ale też aromatycznych żywic. Większość użytkowników jest zgodna, że kadzidełka dają dość mocny zapach, jednak można go ograniczyć poprzez częściowe palenie i używanie specjalnej podstawki. Niedopalone części można zawsze powtórnie zapalić, jednak wtedy zapach będzie się najprawdopodobniej różnił od pierwotnego.

Decydując się na kadzidełka, najlepiej zakupić te nieco droższe, lecz znacznie lepszej jakości. Sklep z azjatyckimi akcesoriami, Dzambhala, sprzedaje kadzidła wykonane zgodnie z tradycyjną metodą ich tworzenia, wykorzystując jedynie naturalne składniki. Każdy zainteresowany odnajdzie tu egzemplarze przygotowane na podstawie receptur tybetańskich, nepalskich czy butańskich.

Zalety kadzideł

Każdy zapach, wydzielany przez kadzidełka, ma swoją określoną energię i działanie. Przed wyborem warto zapoznać się z właściwościami poszczególnych woni, aby móc wykorzystywać je zgodnie z przeznaczeniem. Miłośnicy ezoterycy są zdania, że zapachy można przyporządkowywać do kolejnych dni tygodnia. Przykładowo mirt i fiołek afrykański nabierają największej mocy w poniedziałki, natomiast piżmo i cynamon – w czwartki.

Kadzidła działają zatem uzdrawiająco. Udowodniono również, że oczyszczają (mają właściwości antybakteryjne) oraz pomagają w spokojniejszym śnie. Ich kolejnymi plusami jest łagodzenie stresu, poprawa koncentracji oraz wprowadzanie w błogi nastrój. Sprzyjają medytacji.

Znaczenie kadzideł w medytacji

Niezależnie od wyboru (kadzidła w kostce, mieszanki kadzideł tybetańskich czy popularne olejki eteryczne) kadzidła są całkowicie bezpieczne w użyciu. Sprawdzają się w medytacji i jodze. Powoli uwalniają swój unikalny aromat, ogarniając nim stopniowo całe pomieszczenie. Osoby medytujące podkreślają ich znaczenie z powodu niebagatelnych właściwości (polepszeniu koncentracji, pogłębieniu uczucia spokoju oraz odprężeniu ciała i umysłu). Kadzidła są doskonałą pomocą w jodze i medytacji, stanowią dobry dodatek do codziennej praktyki.