hulajnoga dla dziecka
5 stycznia 2020

Kategoria:
Rozrywka

Jak wybrać idealną hulajnogę dla dziecka?

Wybór zabawek dla dzieci jest tak duży, że może przyprawić o zawrót głowy niejednego rodzica. Urodziny, święta, Dzień Dziecka to tylko niektóre okazje, aby obdarować malucha wyjątkowym prezentem. Doskonałym pomysłem na niespodziankę dla dziecka jest hulajnoga. Jednak aby wybrać jej właściwy model, trzeba zwrócić uwagę na to, jak została wykonana i ile lat ma jej przyszły właściciel. Zobacz, jak podjąć trafną decyzję.

Wiek dziecka

Hulajnoga to prezent, dzięki któremu maluch będzie jeszcze chętniej spędzał czas na świeżym powietrzu i na aktywności fizycznej. Dlatego jest ona tak dobrą alternatywą dla zabawek elektronicznych czy mobilnych gadżetów.

Naukę jazdy na hulajnodze mogą zacząć już najmłodsze dzieci. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojazd ten był używany przez dwulatka. Dla maluchów z tej grupy wiekowej stworzone zostały trzykołowe modele. Dodatkowe kółko pomaga utrzymać równowagę i prawidłowy balans podczas jazdy. Trzeba też pamiętać, że jazda na hulajnodze to nie tylko przyjemność – to okazja do ćwiczenia koordynacji ruchów oraz motoryki całego ciała.

Starsze dzieci mogą przesiąść się na hulajnogę dwukołową, którą mogą dojeżdżać nawet do szkoły.

Hulajnoga to niezwykle atrakcyjny gadżet dla wszystkich dzieci. Jazda po parku czy do szkoły lub przedszkola sprawia maluchom ogromną frajdę. Nie można zapomnieć, że przejażdżka taka to dodatkowa porcja ruchu, do którego często tak trudno nakłonić najmłodszych” – mówi specjalista ze sklepu Dziupla.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Nowoczesne hulajnogi to bardzo funkcjonalne sprzęty. Oprócz tego priorytetem ich producentów jest maksymalny komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci. Warto postawić na zwrotny model, z którego dziecko szybko nie wyrośnie i będzie mogło z niego wygodnie korzystać przez lata.

Można spotkać się z modelami hulajnóg, które rosną wraz z dzieckiem. Na początku stanowią jeździk z wygodnym i miękkim siedziskiem, a następnie można szybko zamienić je w trzykołową hulajnogę. Musi mieć ona odpowiednio szeroki podest, aby młody kierowca mógł na niej stabilnie stać.

Hulajnoga powinna być też jak najlżejsza. Dzięki temu nawet dziecko nie będzie miało problemu z je przenoszeniem. Dużą zaletą jest także mechanizm składania, który działa płynnie i sprawnie. Na uwagę zasługują pojazdy, które mają regulowaną wysokość rączki – dziecko będzie mogło ją ustawić na poziomie adekwatnym do swojego wzrostu.

Kupując dziecku hulajnogę, trzeba pamiętać o podarowaniu mu kasku zapewniającego bezpieczeństwo podczas jazdy. Malucha należy nauczyć, aby zawsze zakładał go przed rozpoczęciem przejażdżki.