17 kwietnia 2021

Kategoria:
Rozrywka

Jak stworzyć eleganckie zaproszenia na imprezę?

Eleganckie zaproszenie na imprezę dla niektórych osób może wydawać się prawdziwym wyczynem. Gotowe wzory nie zawsze odpowiadają wszystkim gustom i właśnie z tego względu wiele osób decyduje się na stworzenie ich samemu. Samodzielnie zaprojektowane zaproszenia mogą zmienić się małe, niepowtarzalne dzieła sztuki, o których goście będą pamiętać na długi czas. Jak stworzyć takie zaproszenie?

Eleganckie zaproszenia na imprezę – czym się charakteryzują?

Przygodę z tworzeniem zaproszenia na imprezę, należy zawsze rozpoczynać od researchu i sprawdzenia, czy gotowe wzory można znaleźć na rynku. Mogą one posłużyć jako inspiracja do dalszych działań. Warto także na początku określić motyw przewodni imprezy i kolorystykę. Zaproszenie powinno tworzyć harmonijną całość z dekoracjami wydarzenia.

Projektując eleganckie zaproszenia na imprezę, warto także przemyśleć zaplanowanie ich wielkości. Najlepiej kierować się dostępnością kopert i praktycznymi względami. Po określeniu podstawowych parametrów można rozpocząć etap projektowania korzystając z programów graficznych. Dużą rolę odgrywa kompozycja graficzna zaproszenia, która powinna oddawać charakter całej imprezy. Bardzo modne są ostatnio wzory kwiatowe, geometryczne, złocone lub posrebrzane.

Projektowanie zaczyna się zwykle od wybrania gotowego szablonu i układu pasującego do zaproszenia. W darmowych programach graficznych można również znaleźć wiele zdjęć. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby skorzystać z własnych, wgranych przez siebie grafik. Warto także zapoznać się z dostępnymi filtrami i efektami, które pozwolą stworzyć unikalne zaproszenie – kolor tła, rodzaj czcionki itd.

Ostatnim etapem jest wydruk zaproszeń w profesjonalnych drukarniach. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje druku – offsetowy i cyfrowy. Offsetowy wydruk zaproszeń to opcja do wykorzystania przy dużych, personalizowanych nakładach. Umożliwia poniesienie bardzo niskich kosztów związanych z drukowaniem, przy nakładzie powyżej 200 sztuk. Technologia druku offsetowego polega na przeniesieniu obrazu z matrycy na papier za pomocą odbicia na bębnie pokrytym gumą. Właśnie dlatego szybkość wydruku jest tak duża, a koszty każdej odbitki niższe.

Cyfrowy druk zaproszeń jest wykorzystywany przy niskich nakładach z użyciem palety CMYK i kolorów w skali Pantone. Umożliwia uzyskanie najwyższej jakości druku przy zachowaniu najniższej ceny. Ta opcja przeznaczona jest w szczególności do realizacji zamówień niskonakładowych.

Dlaczego druk offsetowy i cyfrowy to dobre rozwiązanie przy wydrukowaniu zaproszeń?

Eleganckie zaproszenia są wizytówką każdej imprezy i przekazują gościom niezbędne informacje na jej temat. Warto więc zadbać o to, aby były wydrukowane w jak najlepszej jakości. Jest to możliwe dzięki właściwościom, jakie oferują druki offsetowe i cyfrowe. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj umożliwia wydruk zaproszeń przy znacznej oszczędności środków pieniężnych. Wydruk cyfrowy sprawdzi się przy prostych nakładach do 200 sztuk. Offset to natomiast najlepsze rozwiązanie dla większych nakładów niż 1000 sztuk.

Jak mówi pracownik drukarni internetowej JANTAR oferującej wydruk cyfrowy i offsetowy zaproszeń: Przygotowanie zaproszenia pod kątem graficznym to pierwszy etap, w przypadku kiedy myśli się o jego drukowaniu. Produkcja poligraficzna wyróżnia się dużymi możliwościami, ale także pewnymi ograniczeniami. Projekt graficzny powinien więc być odpowiednio przygotowany do wydruku. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby zapisywać pliki w formacie PDF, w rozdzielczości 300 PPI. Pliki powinny mieć spłaszczone warstwy a każdy projekt wyciągnięte spady 3 mm z każdej ze stron. Profesjonalne drukarnie oferują także możliwość skorzystania ze studia graficznego, które pomoże w zaprojektowaniu zaproszenia i przygotowania go do wydruku.

Decydując się na wydruk i zaprojektowanie eleganckich zaproszeń na imprezę, należy skorzystać z oferty profesjonalnych drukarni oferujących takie usługi. Profesjonalny park maszynowy i doświadczeni pracownicy to gwarancja udanej transakcji.