weekend
22 grudnia 2011

Kategoria:
Rozrywka

Jak spędzić weekend?

Wakacje to czas sprzyjający wyjazdom – piękna słoneczna pogoda i bardziej swobodna niż zwykle atmosfera w pracy pozwalają na częstsze podróże. Jak świeci słońce, to szkoda siedzieć w domu – warto wykorzystać weekendowy czas wolny i wybrać się na jakąś wycieczkę. Tylko dokąd? Jeśli brakuje Wam pomysłów na weekendową podróż, przeczytajcie ten krótki tekst. Dowiecie się z niego, jak spędzić weekend.

Gdzie na weekend – to pewnie jedno z pierwszych pytań, jakie zadajecie sobie, kiedy planujecie wycieczkę. Wybór miejsca zależeć będzie od tego, co właściwie chcecie robić. Jeśli macie ochotę na słodkie plażowe lenistwo – wybierzcie się na weekend nad morzem. Nad Bałtyk można stosunkowo łatwo dostać się z niemal każdego miejsca w Polsce – pociągiem, samochodem lub autokarem. Często można też trafić na atrakcyjne promocje lotnicze – jeśli więc mieszkacie w pobliżu lotniska, sprawdźcie ceny połączeń lotniczych – może się okazać, że za przelot zapłacicie mniej niż za paliwo do samochodu lub bilet na pociąg. Ponadto lot samolotem ma same plusy – przy ładnej pogodzie będziecie mogli podziwiać Polskę z lotu ptaka i zaoszczędzicie mnóstwo czasu.

Weekend nad morzem nie musi wcale wiązać się z wyjazdem nad polski Bałtyk. Możecie wybrać się do któregoś z zagranicznych kurortów. Szybko, łatwo (i tanio) można dostać się drogą lotniczą do państw śródziemnomorskich. Zaletą spędzenia weekendu w takim miejscu będzie murowana pogoda – rzadko zdarza się, aby w tym rejonie lato było pochmurne.

Lato to także doskonały moment na zwiedzanie – miast, pojedynczych zabytków, parków narodowych. Pogoda sprzyja spacerowaniu i poznawaniu nowych miejsc. Jeśli nie macie pomysłu, jak spędzić weekend, wystarczy spojrzeć na mapę Waszej najbliższej okolicy. Na pewno w pobliżu znajdzie się atrakcyjne miejsce, którego dotąd nie znaliście.

Możecie też wymyślić jakiś motyw przewodni podróży – to bardzo łatwo ułatwi Wam wybór miejsca i pomoże określić, gdzie pojechać na weekend. Takim motywem może być na przykład zwiedzanie średniowiecznych zamków albo jaskiń. Bardzo modne ostatnio stało się zwiedzanie miast szlakami książkowych bohaterów.

Częstym dylematem w określeniu miejsca, gdzie można pojechać na weekend, jest koszt dojazdu i pobytu. Na pewno zdarzyło się Wam, że w realizacji weekendowego marzenia przeszkodził cienki portfel. Obecnie można bardzo łatwo znaleźć tanie wyjazdy weekendowe – warto w tym celu przejrzeć portale internetowe dedykowane zakupom grupowym. Można tam wyszukać ciekawe i niedrogie oferty – zarówno te związane z noclegiem, jak i z rozmaitymi atrakcjami w interesującym Was regionie Polski czy zagranicą. Tanich dojazdów szukajcie na stronach przewoźników i w wyszukiwarkach połączeń (lotniczych, kolejowych, autokarowych). Może wtedy się okazać, że to nie Wy znajdziecie ciekawe miejsce, ale to miejsce znajdzie Was i spędzicie w nim wymarzony weekend za niewielkie pieniądze.