Sylwester
5 października 2011

Kategoria:
Rozrywka

Jak spędzić Sylwestra?

31 dzień grudnia to symboliczna data – wtedy bowiem kończy się stary rok i rozpoczyna nowy. Z rozpoczęciem nowego roku wielu ludzi łączy spore nadzieje – polepszenia sytuacji na polu zawodowym i osobistym czy wprowadzenia pozytywnych zmian w życiu. Stare porzekadło mówi, że jaki sylwester, taki cały nadchodzący rok. Dlatego przywiązujemy wielką wagę do tej wyjątkowej nocy – chcemy spędzić ją w jak najlepszej atmosferze, aby zaczarować rzeczywistość.

Miejsce odgrywa tu kluczową rolę. Dlatego najczęściej pojawiające się pytanie dotyczące spędzenia tego wieczoru to: gdzie na sylwestra? Ten dylemat pojawia się w większości polskich domów wraz z nadejściem zimy.

Bardziej zapobiegliwi już na jesieni zaczynają się zastanawiać, gdzie spędzić sylwestra, aby zagwarantować sobie doskonałą zabawę i niezapomniane przeżycia. Część postanawia spędzić go we własnym mieście, inni decydują się na wyjazdy – zarówno krajowe i zagraniczne. Polacy chętnie spędzają sylwestra . Powód? Niemal gwarantowany śnieg, mnóstwo atrakcji, możliwość uprawiania sportów zimowych i niepowtarzalna atmosfera górskich miejscowości. Sylwester to częsty (i świetny) pretekst do zimowych wyjazdów w góry.

Nie każdemu odpowiada jednak sylwestrowy tłok na stokach i w górskich restauracjach, a także sylwestrowe (czytaj: wywindowane) ceny usług. Niektórzy mają zgoła odmienny pomysł na sylwestra i postanawiają spędzić go nad morzem. Jedni wybiorą zimne, polskie morze, inni – ciepłe morza w egzotycznych krajach – wszystko zależy od fantazji i zawartości portfela poszukiwaczy sylwestrowej zabawy.

Jeśli nie jesteśmy skłonni do podróżowania w sylwestrowym czasie, rozważmy oferty sylwestrowe w naszym mieście. Miejsc, gdzie możemy pójść na sylwestra w granicach naszego miejsca zamieszkania jest mnóstwo. Zarówno restauracje, jak i kluby czy dyskoteki organizują zabawy sylwestrowe. Ponadto większość miast przedstawia własny pomysł na spędzenie sylwestra – w swoich ofertach sylwestrowych mają darmowe koncerty znanych gwiazd i pokazy sztucznych ogni. Dlatego jeśli nie macie pomysłu, gdzie spędzić sylwestra, zobaczcie, co proponuje Wam miasto. Imprez naprawdę nie brakuje – tematycznych, przebieranych, luksusowych i tych na każdą kieszeń, dla dzieci, dla singli, dla par, dla studentów i dla seniorów. Wystarczy poszukać – w Internecie, w lokalnych gazetach.

Możemy też spędzić sylwestra w zupełnie nietypowy sposób – oddając się kulturze wyższej czy oglądaniu filmów. Wśród miejsc, gdzie można udać się na sylwestra, znajdują się bowiem nawet teatry, opery, kina i muzea!

Sylwestra możemy spędzić stacjonarnie, w jednym miejscu, ale możemy też go spędzić przemieszczając się pociągiem czy specjalnym autobusem.

Czy w górach, czy nad morzem, w egzotycznym kraju czy we własnym domu, w ekskluzywnym klubie czy w wiejskiej chacie – możliwości spędzenia sylwestra mają tylko dwa ograniczenia – naszej wyobraźni, i niestety – finansów, jakimi dysponujemy.