weekend z dzieckiem
16 maja 2016

Kategoria:
Rozrywka

Jak spędzić czas z dzieckiem, czyli pomysły na udany weekend

Zbliża się weekend. Ty masz chwilę wytchnienia od pracy, dzieci – wolne od szkoły. Warto wykorzystać ten czas i zorganizować wspólne atrakcje. Sobota i niedziela to najlepszy okres, aby na chwilę wyłączyć się od wymagającego świata i poczuć radość z życia spędzając go aktywnie wraz z naszymi dziećmi. Oto kilka sposobów na zagospodarowanie weekendu.

Zalety nauki poprzez zabawę

Dzieci są bardzo ruchliwe, dlatego powinieneś im zapewnić odpowiednią rozrywkę, najlepiej w formie aktywnej i dodatkowo przyczyniającej się do poszerzenia horyzontów lub zdobycia nowej umiejętności. Przykładem mogą być różnego rodzaju parki rozrywki, które oferują m.in. ścianki wspinaczkowe, zjeżdżalnie, małpie gaje, a także moduły edukacyjne, interaktywne podłogi i tablice do rysowania. Połączenie nauki i zabawy to najlepsze rozwiązanie dla młodych organizmów, ponieważ wyzwala ono radość i pozytywną energię, która daje zapał do pracy. Czynne formy zabaw dydaktycznych spełniają kilka bardzo ważnych funkcji – rozwijają myślenie, pamięć, spostrzegawczość, twórczość oraz sprawność fizyczną, a także wzbogacają słownictwo i aktywizują do nauki.

Ruch to zdrowie

Dobra pogoda nastraja do spędzenia czasu na zewnątrz, gdzie możesz dziecku zaoferować huśtawkę, karuzelę lub zjazdy linowe, które wymagają większej koordynacji. Świetnym pomysłem są również rozgrywki drużynowe na boiskach do piłki ręcznej lub nożnej. Sport jest najlepszym rozwiązaniem dla dzieci, jeśli chodzi o zapełnienie wolnego czasu. Żadna gra komputerowa i aplikacja na smartfonie nie zastąpi realnego spotkania się ze znajomymi podczas wspólnej zabawy. Dla małych indywidualistów, którzy wolą rywalizować z samym sobą, rozwiązaniem mogą być rolki, łyżwy lub basen.

Liczne atrakcje, które przypadną do gustu zarówno najmłodszym, jak i Tobie, oferuje Park Rozrywki Rodzinka. Są one umieszczone wewnątrz oraz na zewnątrz Parku. Podczas zabaw maluchów możesz skorzystać z restauracji, bezprzewodowego Internetu lub przejrzeć aktualną prasę. Na terenie Parku funkcjonuje monitoring, dzięki czemu dzieci mogą czuć się bezpiecznie. Poza tym możesz tutaj również zorganizować urodziny, które gwarantują dobrą zabawę solenizantowi i wszystkim gościom.