obóz sportowy dla dzieci
14 stycznia 2020

Kategoria:
Rozrywka

Jak spakować dziecko na obóz narciarski?

Pakowanie dziecka na obóz narciarski może być bardzo stresujące – nie dość, że należy uważać na to, by o niczym nie zapomnieć, to jednocześnie trzeba zadbać o to, by zmieścić wszystkie niezbędne przedmioty w bagażu. Jeśli szukasz kilku wskazówek, które pomogą Ci spakować dziecko na obóz narciarski w najbardziej efektywny sposób, zapraszamy do zapoznania się z naszym małym poradnikiem.

Używaj foliowych torebek

Do spakowania poszczególnych grup rzeczy najlepiej użyć torebek foliowych zamykanych na suwak. Jak tłumaczy nasz rozmówca ze Szkoły Zdrowia w Katowicach: Z torebek foliowych z zamkiem można przed zamknięciem wypuścić nadmiar powietrza, dzięki czemu przedmioty będą zajmowały jak najmniej miejsca. Ponadto dziecko po wypakowaniu wszystkich rzeczy do szafy będzie dokładnie wiedziało, gdzie co jest, co pozwoli na zachowanie należytego porządku. Daj również dziecku dodatkową torebkę, do której będzie mogło wrzucić brudne ubrania i zużyte przedmioty.

Wybierz torbę na kółkach

Tak przygotowane przedmioty umieść w torbie na kółkach. Można ją prowadzić jedną ręką, w drugiej trzymając narty w pokrowcu, dzięki czemu dziecko będzie mogło samo transportować wszystkie swoje rzeczy, bez konieczności proszenia opiekuna o pomoc. W miarę możliwości nie pakuj niczego do plecaka – nie dość, że duży plecak może być ciężki do udźwignięcia, to także trudno coś w nim szybko znaleźć, przez co już po jednych „poszukiwaniach” wszystkie umieszczone w nim przedmioty będą przemieszane.

Nie zapomnij o bagażu podręcznym

Podróż do ośrodka narciarskiego położonego za granicą trwa często bardzo długo, dlatego nie zapomnij o bagażu podręcznym. Zapakuj do niego dziecku coś do jedzenia i picia, poduszkę czy kocyk, których będzie mogło użyć do ucięcia sobie drzemki, a także przedmioty, dzięki którym nie będzie się nudzić – dobrym wyborem będzie książka, akcesoria do rysowania czy karty do gry.

Elektronikę zostaw w domu

W codziennym życiu dziecka ważną rolę spełniają różnego rodzaju urządzenia elektroniczne. Obóz narciarski to czas, w którym można od nich odpocząć. Nie pakuj dziecku laptopa, tabletu czy konsoli do gier, nawet jeśli na co dzień nie może się od nich oderwać. W miarę możliwości nie dawaj dziecku telefonu obóz sportowy dla dzieci to sytuacja, której celem jest nie tylko zapewnienie pociesze niezbędnej dawki ruchu, możliwości nabycia nowych umiejętności oraz nawiązania nowych przyjaźni, ale także nauka samodzielności. Jeśli będzie taka konieczność, dziecko zawsze będzie mogło skorzystać z telefonu opiekuna.